Українські фільми, яким ідеально підійшла зима

Photo of author
Written By Nelegal

Чому холодна пора року є по-своєму кінематографічною? Тому що сніг? Тому що багато свят? На кожне з цих питань буде ствердна відповідь. Українські фільми про зиму можуть бути відповіддю на ці питання..

Тільки Диво

Добірку фільмів про зиму неможливо не почати з казки для дітей. У «Тільки диві» мешканці мальовничого гірського містечка хлопець Северин і його сестра Аніка намагаються врятувати хворого тата. Для цього доведеться пережити пригоди і випробування.

Чарівники камери створили зимову історію з пишними костюмами, барвистими декораціями, спецефектами, теплим сюжетом. Варто дивитись напередодні свята Миколая.

Пригоди S Миколая

До речі, про Миколая! Про нього йдеться у сімейній пригодницькій комедії. Коли мандрівка святого раптово перервалась у Карпатах і його обікрав грабіжник, то хтось має врятувати його, аби тисячі дітей не розчарувались шукаючи вранці подарунки… І рятівниками стали також діти, які приїхали з батьками відпочити у горах.

Стрічка доступна для перегляду онлайн, бажано у колі сім’ї.

Все буде ок

Ще одна стрічка про відпочинок у зимових горах. Але романтична і навіть смішна.

У Лізи непроста життєва ситуація після втрати справи життя і чоловіка, та ще й мама-дивачка… І щоб це все змінити, вирішує поїхати на заробітки. Та волею випадку потрапляє на гірськолижний курорт. А там – нові знайомства і, звісно ж, нова закоханість.

Пік страху

Іспанія, США, Україна, Грузія… Що спільного між цими країнами, які доклались до створення стрічки? Наприклад, гори! Саме у гірських снігах відбуваються події цього трилера.

Пара екстремалів, яка готується до одруження, востаннє насолоджуються могутністю схилів та ризиком на них. Чому востаннє? Відповідь наприкінці.

Крути 1918

Героїчний бій крутянців стався посеред зими. Відтак у кадрі більшість батальних сцен на білосніжному тлі. А ще «гарячі» діалоги на холодному повітрі та складні реалії боротьби з окупантами.

Памфір

Резонансна кримінальна драма про сім’ю, злочини, цінності та ідеали. Батько, який відпрацював на заробітках нарешті повертається до рідні. Втім є ймовірність повторної поїздки, та син – проти неї. Аби затримати батька підліток вчиняє провокацію на все село, внаслідок чого глава сім’ї ухвалює важке рішення…

Левова частка фільму відбувається в інші пори року. Втім, кінцівка та останні кадри повністю зимові. А ще у «Памфірі» велике значення для карпатської глибинки має одне зимове свято. А це невипадково…

Красна маланка

Режисер «Памфіра» Дмитро Сухолиткий-Собчук ще у 2016 році створив документальний фільм про святкування Маланки у Чернівецькій області. Стрічка про яскравий зимовий карнавал, де поєднуються християнське і язичницьке, українське і румунське, досвід і молодість…

4 роки зйомок, 52 хвилини спогадів, занурення у барвисту традицію. В кадрі є не лише зима, бо готувати костюм чи декорацію починають ще задовго до Маланки…

Креденс

Куди радять туристам їхати на зимові свята крім Карпат?? До Львова! У Львові зняли чимало сучасних українських стрічок, а це чи не єдина, що знята у зимовому Львові. Столиця Галичини стала місцем подій для злегка парадоксальної історії про ступор у сімейних відносинах між музикантом та його родичами.

Наталія має намір отримати незвичний меблевий спадок. Та умовою отримання є продовження роду. За це відповідає її чоловік Орест і… Наталчина сестра, яка на думку матері (заповідачки креденсу – родинної реліквії), вже повинна мати власних дітей. У Ореста і без того вдосталь клопотів, а тут ще й таке незвичне прохання, – зачати дитину сестрі дружини!

Забуті

Чому зима ідеально підійшла для фільму про суворі реалії окупованого Донбасу? Бо по снігу важко йти, аби сфотографувати вежу зв’язку терористів. Бо на ньому видно плями твоєї крові після побиття. Бо взимку слід грітись біля вогню, переховуючись від безжальних злочинців. Бо взимку пронизує холод під час обшуків на блокпостах. Бо від зими можна втекти хіба що у безтурботне літо.

Мелодрама з напруженим сюжетом, що присвячений цивільним людям, – маленьким і беззахисним, які от-от і змиряться зі своїм статусом – забуті у псевдодержаві.