Осінь 2023: які прем’єри варто побачити у кінотеатрах

Photo of author
Written By Nelegal

Осінь – та пора, коли у кінотеатрах не лише звичні кіносеанси, а й тематичні тижні або невеличкі фестивалі. Тобто публіки більше, ніж було у серпні. Що вони зможуть подивитись – Кіносвіт радить десятку цікавих стрічок різних жанрів.

Хліб і сіль

Піаніст з Варшави приїхав погостювати у провінцію на літні канікули. У його рідному місті живе брат-піаніст. У його рідному місті застій, трата часу на сумнівні розваги. Брати, у яких, як виявляється, різний світогляд, у сірості буднів “котяться” до чогось незворотного чи непоправного.

Артхаусна похмура драма про те, що десь поряд, але обговорювати незручно: жарти над людьми, не такими як ти, згубні звички, які руйнують відносини. В Україні стрічку переглянули у серпні гості міжнародного фестивалю «Кіно сусідів» (Ужгород). Доступнішою вона стане наприкінці вересня.

На Адаманті

Французьке документальне кіно – відносно рідкісне явище. А тут ще й про Париж! На його вулицях, точніше на Сені, плаває споруда-психлікарня.

Для України фільм вже не зовсім прем’єрний, бо цьогоріч його демонстрували на Одеському міжнародному кінофестивалі.

Євродонбас

Ще одна документальна стрічка, та про Україну. Це зрозуміло з самої назви. Та до чого тут префікс “євро”? Творці фільму розповідають як силами закордонних промисловців Донбас колись перетворився у промислово найпотужніший регіон згодом радянської України.

У вересні фільм вже в прокаті. Війна суттєво ускладнює створення нашого кіно, тому наступного року його у кінотеатрах стане менше. Не варто гаяти можливість його дивитись. Навіть якщо це не ігрове, а його тема – ймовірно нецікава.

Репродукція майбутнього

Любителям «Не дивись вгору» може сподобатись комедійна сатира про сімейні цінності. Як за кількадесят років будуть виношувати дітей? Чому пари зважуватимуться на дитину, виношену в спеціальному пристрої? Чи зможе батько замість матері виношувати свою майбутню дитину?

Курйозні відповіді на ці та інші питання вже з середини вересня у кінотеатрах.

Дивна парочка

Вони не бачились десятки років, хоча знайомі зі школи. А тепер несподівана випадково-невипадкова зустріч почне каскад одкровень і пригод. Жінка, у якої настали дещо непрості життєві обставини та чоловік, про якого глядач дізнаватиметься з її сторони. Чи підходять ці двоє одне одному?

Французько-португальська мелодраматична комедія в українському прокаті з середини вересня. І це гармонійно до літніх локацій стрічки.

Екзорцист: Вірянин

Ті, хто вже “відійшли” від весняного «Екзорциста Ватикану», мають нагоду знову слухати пронизливі нелюдські вигуки і фрази латиною. «Вірянин» є продовженням класики цієї гілки містичних жахів. Не кожен і згадає, що аж у 1973 вийшов перший «Екзорцист». І тепер, коли пройшло 50 років, знову на широких екранах. Цьогорічний дещо схожий до свого предка, – адже також про дівчат. Але їх рятує та сама дівчинка з минулого. Та, у кому жив демон тоді. Вона допомогає священику-екзорцисту вигнати демонів з подруг, які стали одержимими за нез’ясованих обставин у лісі.

В Україні почнуть прокат на початку жовтня. Дуже ймовірно, що фільм “зробить касу” кінотеатрам на Хеловін.

Між нами

Доволі відвертий психологічний триллер про жінок, їхню нелегку долю, відносини між чоловіками та жінками. Без вагань стрічка важка для перегляду: з напругою, кривавими сценами та мегадосвідченою Ірмою Вітовською.

«Між нами» розпочне прокатний листопад. І стане однією з, на жаль, небагатьох українських прем’єр пізньої осені.

Прокляття щуролова

Хто пам’ятає німецьку казку про музиканта-щуролова з міста Гамельна? Пригадайте з чого у ній все почалось і приготуйтесь до безлічі щурів у кадрі. У містичному триллері більшість головних персонажів жінки. Тому буде і красиво, й огидно, до вереску…

Хорор з гризунами доречно було б переглядати десь наприкінці жовтня, та у наших кінотеатрах його покажуть в середині листопада. Картинка у трейлері теж повністю осіння, з туманами, дощем та іншими ознаками типової для Німеччини погоди у цю пору року, яка гармонійно доповнює архітектуру давнього європейського містечка. Хоча жахастик створювали переважно британські режисер і акторки головних ролей.

Наполеон

Чи не єдиний цієї осені байопік. Про кого він, описувати не потрібно. Варто лиш підготуватись до епічності картини з її спецефектами і тривалістю 2 з половиною години.

Рідлі Скотт може собі це дозволити. А ще може дозволити світову прем’єру 22 листопада – напередодні Дня подяки. Комерційний успіх гарантовано. Та разом з тим, стрічка зазнає порівнянь з «Оппенгеймером» і «Фавориткою».

На землі святих і грішників

Ірландія, острови, – десь тут можна спокійно жити розміреним життям. Але у місті, де кримінальні розбірки неможливі без стрілянин і вибухів, так не буває.

У 2019 році ми писали, що Ліам Нісон у бойовиках не гратиме. Помилились, бо він вже вкотре порушив свою обіцянку. Чи вона того варта, дізнаємось наприкінці листопада.