Нове українське кіно з міжнародними нагородами та високими оцінками критиків

Photo of author
Written By Зеник

Ми презентуємо нові українські фільми, що здобули престижні нагороди та отримали високі оцінки від критиків.

Плем’я

Сергій потрапляє у інтернат для людей з проблемами слуху. Там діє банда неповнолітніх ( “Плем’я”), що займається грабунками та тероризуює всю округу. Аби вижити, новачок вступає до лав угрупування, бере участь у пограбуваннях. Але невдовзі він закохується у наложницю ватажка, що змушує його порушити закони “племені”…

Фільм “Плем’я” отримав три нагороди на Каннському кінофестивалі 2014 року. Він став першою кінострічкою за 53 роки, що отримала таку кількість призів від французьких кінематографістів. Також ця картина була визнана найкращим фільмом на Міланському кінофестивалі та здобула нагороди на фестивалях у Лондоні, Лос-Анджелесі, Бельгії та Польщі.

fix-11

Фільм “Плем’я” зняли на мові жестів, без діалогів та субтитрів. Через важкий сюжет та похмурі кадри, він сподобається не всім. Якщо ви любите більш позитивне кіно, оцініть наші збірки життєрадісних картин та найкращих комедій з Леслі Нільсеном.

Гуцулка Ксеня (2019)

Молодий Яро отримає у спадок мільйон доларів, якщо візьме в дружини справжню українку. Аби знайти своє кохання, він відправляється на батьківщину своїх предків – в Карпати. Пошуки приводять юнака в Ворохту, де проживає гуцулка Ксеня – найкрасивіша дівчина в околиці…

fix-12

“Гуцулка Ксеня” це фільм-мюзикл, який творили у співпраці з музичним гуртом «Dakh Daughters». Він наповнений красивими пейзажами Карпат, гострим гумором та українськими національними мотивами. Кінострічка отримала гран-прі японського фестивалю Mt. Fuji – Atami International Film & VR Festival 2019.

Атлантида (2019)

Події фільму відбуваються у недалекому майбутньому. Україна здобула перемогу у війні з Росією та повернула Донбас. Але шахтарський край страждає від екологічних катаклізмів. В занедбані шахти проникає вода і розносить радіацію та інші небезпечні речовини по місцевим ставкам, озерам, підземним джерелом. Колись родюча земля перетворюється на пустку, непридатну для життя.

atlantida

Головний герой кінострічки – це ветеран АТО, що намагається забути жахи минулого. Він не може повернутися до звичайного життя і знаходить єдину втіху у Катерині – прекрасній дівчині, що теж пізнала горе війни…

Фільм “Атлантида” отримав головну нагороду в програмі “Горизонти” Венеціанського фестивалю. Цей приз вручають новим та маловідомим фільмам, що роблять значний внесок у розвиток.