Фільми жінок-режисерів, що отримали “Оскар” та відзнаки європейських кінофестивалей

Photo of author
Written By Зеник

В середині ХХ століття вважалось, що режисером може бути лише чоловік. Однак в наступні десятиліття з’явились чимало жінок, що зняли геніальне кіно та спростували цей міф. Нижче ми познайомимо вас з найкращими фільмами від представниць “прекрасної статі”.

Піаніно (Piano, 1993)

Події фільму відбуваються в середині ХІХ століття. Ада Макграт – це віртуозна піаністка, позбавлена дару мови. Вона спілкується з оточуючими за допомогою мови жестів та прекрасної музики. Після смерті чоловіка, їй доводиться переїхати в Нову Зеландію, аби вступити в повторний шлюб та забезпечити доньці гідні умови життя.

Її чоловік (Алістер Стюарт) – це порядна та добра людина, але він позбавлений відчуття прекрасного. Його цікавить лише купівля нових земель та розширення фермерського господарства. Він не роздумуючи продає піаніно дружини за хорошу ділянку землі . Новий власник музичного інструменту (Джордж Бейнс) проявляє інтерес до Ади та укладає з нею угоду: вона зможе повернути свій скарб за приватні уроки гри.

Джордж Бейнс зовсім не схожий на чоловіка Ади. Він насолоджується звуками музики та розуміє жінку без слів. Поступово, між ними з’являється симпатія, яка стрімко переростає у шалене кохання…

Нагороди: Фільм “Піаніно” отримав золоту пальмову гілку Каннського кінофестивалю, “Оскар” за найкращу жіночу гру, ряд нагород від BAFTA, Австралійського інституту кінематографу та інших організацій.

piano

Акторський склад фільму “Піаніно”:

  • – Холлі Хантер – Ада Макґарт (головна героїня);
  • – Сем Нілл – Алістер Стюарт (чоловік Ади);
  • – Харві Кейтель – Джордж Бейнс;
  • – Анна Пекуін – Флора Макґарт (донька Ади).

Володар Бурі (The Hurt Locker)

Ірак охоплений війною, на його вулицях кожного дня лунають вибухи. Для запобігання терористичних терактів в країну прибули сотні американських саперів. Віл Джеймс – найкращий із них. Він майстерно знешкоджує бомби, сміється в обличчя смерті та зневажливо ставиться до підлеглих.

Його команда не в захваті від ватажка. Усе, чого хочуть сапери – повернутися живими додому та забути жахи війни. В той час як Джеймс постійно піддає їх життя ризику. Напружену ситуацію ще більше ускладнює нове завдання від командування армії США

Досягнення та нагороди фільму Володар Бурі: Кетрін Бігелоу вдалось відтворити побут та складнощі армії США у Іраці. Вона передає біль людей, які вважають війну єдиним сенсом існування. Це перша жінка-режисер, що отримала премію “Оскар” за найкращий фільм року. Також її фільм отримав 5 “Оскарів” у інших номінаціях, 4 призи від Венеційського кінофестивалю, 4 премії “Супутник”, нагороди від Гільдії режисерів США та BAFTA.

Якщо вам подобається цей жанр кіно, обов’язково оцініть нашу підбірку найкращих бойовиків

povelitel_bury

Акторський склад фільму “Володар Бурі:

  • Джеремі Ренер – Джеймс, сержант та лідер групи;
  • Ентоні Макі – Сенборн, сержант та права рука Джеремі;
  • Брайан Джераті – Овен Елдрідж, спеціаліст (капрал);
  • Гай Пірс – Мет Томпсон, сержант;
  • Девід Морс – полковник.

Хлопці не плачуть (Boys Don’t Cry, 1999)

У провінційне містечко переїжджає Брендон Тіна – красивий та галантний юнак, що швидко завойовує популярність у місцевих жінок. Він покоряє їх серця прекрасними манерами, гречністью, порядністью. У нього з’являється репутація “найкращого джентельмена” та “друга жінок”, а чоловіки приймають його в коллектив та вважають “за свого”. Але у Брендона є страшна таємниця, здатна зруйнувати його життя. Таємниця, про яку стає відомо всім жителям містечка…

Нагороди фільму “Хлопці не плачуть: премії “Оскар”, “Супутник” та “Золотий глобус” за найкращу жіночу роль, відзнаки від Нью-Йоркської організації кінокритиків.

wonam-fix