5 найкращих артхаусних фільмів жахів

Photo of author
Written By dianosaur

Художній горор, ще відомий як “артхаусний горор”, це жанр фільмів жахів, що акцентує на технічній, тематичній та естетичній майстерності, а не на масовій привабливості чи страху.Фільми жахів — важливий та різноманітний жанр з безмежним потенціалом для творчості та інновацій. Від початку кіно і до сьогодення, кінематографісти використовували жахи для створення разючих та унікальних шедеврів. Ось 5 найкращих артхаусних фільмів жахів, які виділяються своєю художньою цінністю, культурною спадщиною та здатністю викликати у вас емоції.

1. Під шкірою (2013)

Під шкірою

По дорогах Шотландії щодня роз’їжджає нічим не примітний старенький автомобіль, за кермом якого знаходиться дивовижна блондинка. Вона підбирає випадкових попутників, щоб… паралізувати їх і використати тіла жертв для своїх жахливих цілей, адже вона — представник іншої цивілізації…

2. Досконала журба (1997)

Досконала журба

Міма Кірігое — попідол і співачка. Вона покидає свою музичну групу для того, щоб розпочати акторську кар’єру. Проте божевільний шанувальник, будучи незадоволеним таким її рішенням, переслідує дівчину. Люди довкола неї починають вмирати, а Міма перестає бачити межу між реальністю та своєю уявою.

3. Драбина Іакова (1990)

Драбина Іакова

Іаков Сінґер, поранений у В’єтнамі, повертається додому, в Нью-Йорк. Охоплений спогадами про сина і жахи війни, Іаков поступово втрачає контроль над реальністю. Але в кінці виявляється, що тільки його друг Луїс є єдиною людиною, на якого Іаков може розраховувати. Справа приймає ще більш похмурий оборот, коли він дізнається, що його товариші по зброї страждають від подібних галюцинацій.

4. Кабінет доктора Калігарі (1920)

Кабінет доктора Калігарі (1920)

Молода людина, на ім’я Френсіс розповідає жахливу історію: його друг, він сам і їх кохана дівчина стали жертвами жахливого експерименту, задуманого і здійсненого якимсь доктором Калігарі. Цей доктор виступав з екзотичним номером, демонструючи публіці сомнамбулу-пророка Чезаре, ось вже двадцять три роки що перебуває в обіймах Морфея. Іноді він прокидається і передбачає майбутнє. Пророцтво, адресоване другові Френсіса збувається — він доживає лише до світанку. Поліція ловить нібито вбивцю, але той виявляється зовсім не вбивцею. Врешті-решт з’ясовується, що вбивця — той самий Чезаре, яким вправно управляє його господар Калігарі. Цей Калігарі — директор божевільні, що начитався середньовічних історій про сомнамбулу.

5. Свята Мод (2019)

Свята Мод

Молода медсестра Кейт переживає смерть пацієнта, якого вона намагалася, але не змогла врятувати. Вразлива дівчина шукає спокути, тому встає на шлях релігії. Кейт бере собі ім’я Мод — на честь католицької святої — і стає фанатичною вірянкою. Мод влаштовується працювати в паліативний центр у маленькому приморському містечку, і їй доручають доглядати тяжко хвору Аманду. Аманда — колишня танцівниця та хореограф із США, яка через свою хворобу прикута до інвалідного крісла. Жінка з жахом чекає смерті, що наближається, і боїться, що про неї забудуть. Мод щиро хоче допомогти Аманді, тому вирішує наставити пацієнтку на істинний шлях і врятувати її душу. Релігійна доглядальниця не зупиниться ні перед чим, щоб виконати свою благородну місію.