Дім, який побудував Джек
Культовий датський режисер Ларс фон Трієр, вигнаний на кілька років з Каннського кінофестивалю за фразу “Я розумію Гітлера”, повернувся на великий екран з чорною сатирою про архітектора-маніяка, який мріє побудувати будинок і вбиває майже всіх людей, які зустрічаються на його шляху. Фільм викликав змішані реакції, але байдужим не залишив нікого. Дехто називає стрічку жорстокою, але відвертою сповіддю автора.
Магазинні злодюжки
Володар головного призу Каннського кінофестивалю 2018 року Золотої пальмової гілки розповідає про сім’ю бідного робітника, єдиний дохід якої є бабусина пенсія і дрібні крадіжки в магазинах. Одного разу глава сімейства призводить додому підібрану на вулиці дівчинку, яку зустрічають без особливої радості, але все ж приймають в сім’ю. Сім’я живе щасливо, незважаючи на убогість, але проблеми починаються після сюжету по телебаченню про зниклу дитину.
Рим
Чорно-біла сімейна сага про 1970-ті роки в Мехіко: доктор рідко буває вдома, його дружина виховує чотирьох дітей, а допомагає їй в цьому служниця з Індії. Життя героїв змінюють заворушення 1971 року, коли солдати розстрілюють студентів. Ця реальна трагедія отримала назву Мексиканська різанина в Корпус-Крісті. “90 відсотків сцен, представлених у фільмі, зняті по моїй пам’яті. Йдеться про той період, який сформував мене і всю країну. Це був час становлення Мексики”, – говорить Куарон, який став не тільки режисером фільму, але і оператором, сценаристом і продюсером.
Зелена Книга
Комедійна біографічна драма про реальні подорожі півднем США в 1962 році відомого джазового піаніста і звичайного водія й викидали, між якими, згодом, виникає дружба. Ця подорож відкриє героям очі на світ і змінить життя обох. Зелена книга – це коротка назва щорічного путівника для безпечного подорожі чорношкірих, який видавався в США з 1936 по 1966 рік. Американські кінокритики вже назвали фільм кращою кінострічкою 2018 року.
Богемна Рапсодія
Картина розповідає історію культової британської групи Queen від заснування в 1970 році до виступу на міжнародному благодійному фестивалі Live Aid в 1985 році. “Богемна рапсодія” фокусується на взаємовідносинах музикантів і їх творчості і не буде докладно розповідати про боротьбу Фредді Меркьюрі зі СНІДом. Один з найбільших певов помер від СНІДу в 1991 році у віці 45 років. Фільм не був тепло прийнятий критиками через поверхневого розкриття проблем сексуальної ідентифікації Меркьюрі і скромного уваги іншим учасникам групи. Однак Богемна рапсодія стала найкасовішим музичним байопіком в історії, зібравши майже 600 мільйонів доларів в прокаті.