Зростання вартості криптовалют та їх розвиток у світі призводить до того, що користувачів все більше цікавить криптосфера, криптовалютна біржа та можливості заробітку на ній. Якщо ви вже маєте базові знання в цій галузі, то можна розглянути як варіант торгової стратегії криптоф’ючерси. З їх допомогою можна запобігати збиткам у разі стрибків котирувань крипти та хеджувати ризики.
Що таке ф’ючерси у крипті?
Це контракти на купівлю криптоактивів у майбутньому за певною вартістю та у вказаний заздалегідь час. Іншими словами, такого плану контракт зобов’язує вас продати другій стороні цифрові монети за обумовленою ціною незалежно від того, чи змінився їхній курс на крипторинку. Ф’ючерси – це інструмент, який можна використовувати як для придбання самої крипти, так и для побудови прибутку на біржових спекуляціях. Користувачі можуть скористатися двома видами таких контрактів:
1. З продажем криптоактиву за раніше встановленою вартістю, прописаною у договорі.
2. З отриманням прибутку від різниці в ціні криптовалюти на момент закінчення договору.
Щоб зрозуміти, що таке ф’ючерси в криптовалюті, важливо звернути увагу також на кредитне плече. Це можливість використовувати для угоди не власні кошти, а запозичувати капітал біржі. Наприклад, щоб купити Біткоін, необхідно витратити тисячі доларів. І якщо у вас немає таких грошей, то криптоплатформа може покрити частину суми.
Віддаючи перевагу ф’ючерсам на криптовалюту, подивіться, який розмір кредитного плеча доступний на торговому майданчику. Від цього залежить, у скільки разів біржа може примножити ваш капітал. Наприклад, у вас є лише 100 доларів, але ви додатково використовуєте кредитне плече 75х. Тоді крипто-ф’ючерс передбачатиме контракт на 7500 доларів.
Крипто-ф’ючерси з погляду ризиків
Цей інструмент стає все популярнішим в останні роки, оскільки дозволяє хеджувати ризики. Біткоін-ф’ючерси – це проста можливість захистити свій капітал від непередбачуваних подій на крипторинку (просідання, інфляція та ін.). Щоб уберегти свій капітал від стрибків курсу на криптоактив, рекомендується задіяти стратегію хеджування та укладання контрактів із відстроченими датами виконання.
Розглянемо приклад: інвестор має 1000 BTC, але прогноз передбачає зниження вартості крипти. Якщо власник активу не хоче продавати його, він відкриває шорт-позицію. Прибутком від ф’ючерсу криптовалют вдасться компенсувати просідання котирувань Біткоіна. Позиції в криптоф’ючерсах:
• Long – довга, відкривається з розрахунком на прибуток від зростання крипторинка.
• Short – коротка, підходить, якщо ви хочете заробити на падінні ринку.
Незалежно від того, що відбувається з ринком, ви завжди зможете заробити. Необхідно лише дослідити, як визначати тренд із високим ступенем ймовірності. Для роботи з криптоф’ючерсами ви можете скористатися функціоналом однієї з найбільших криптобірж у Європі – WhiteBIT. Для успіху головне – не відходити від торгової стратегії, вивчати аналітику, використовувати ризик менеджмент, не вкладати останні гроші.