Екранізації українських книжок, що вийшли у 2020-2022 роках

Photo of author
Written By Nelegal

Протягом 2010их стався справжній «бум» українського кіно. У широкий прокат виходили стрічки різних режисерів, жанрів і це було регулярно. У 2020их роках ситуація дещо змінилась внаслідок пандемії та зміни політичної ситуації та початку війни. Втім, навіть у такій ситуації творці кіно зняли кілька екранізацій вітчизняних книжок. Оглядаємо ті фільми та серіали, які допомогли людям відбути карантин чи самоізоляцію, а у 2022 році допомагають тримати стрій.

Спімати Кайдаша

Книжка класика української літератури не вперше на кіноекранах. Але навесні 2020 року вийшов серіал за мотивами відомого твору Івана Нечуя-Левицького. До того ж, сценарій адаптували до українських реалій початку 21 століття. Поміж перипетіями сімейства Кайдашів сценаристи вплели вибори 2010 року, Революцію Гідності, початок війни на Донбасі. Також варто взяти до уваги, що ця екранізація досить віддалена від літературного твору, що входить у шкільну програму. Дітям не будуть зрозумілими чимало сюжетних деталей, а наявність дорослих сцен відносить серіал у вікову категорію 18+.

Його створили телеканал СТБ і компанія «ПроКіно»: 12 серій тривалістю близько 50 хвилин можна переглянути онлайн.

Кава з кардамоном

Ще одна серіальна екранізація від телеканалу СТБ. Книжка сучасної письменниці Наталії Гурницької “Мелодія кави в тональності кардамону” цікава жіночій аудиторії, аналогічно й серіал. У ньому історія галицької «попелюшки»: пристрасне кохання молодої українки і польського статечного шляхтича, що розгортається у Львові та Жовкві у середині ХІХ століття.

У головній чоловічій ролі – відомий польський актор Павел Делонг. Прем’єра відбулась у грудні 2021 року, крім того, усі 10 серій виклали для перегляду онлайн.

Віддана

viddana

Мелодраматична жіночна історія від сучасної української письменниці. Знову часи Австро-Угорської імперії. Головні героїні роману Софії Андрухович «Фелікс Австрія» – молода жінка Аделя та її служниця Стефа. Між ними ще у дитинстві виник міцний зв’язок, вони діляться одна з одною своїми таємницями, та не всіма… Життя вносить свої корективи, у помешкання приймають жити дивного хлопчика, і внаслідок виявлених сімейних «скелетів у шафах» сюжет набирає обертів.

Фільм у кінопрокаті вийшов на початку 2020 року. Серед виконавців ролей як відомі українські акторки (Ірма Вітовська-Ванца, Ада Роговцева), так і польські (Маріанна Янушевич, Себастьян Цибульський). З 2021 року його можна переглянути онлайн на вітчизняних відеосервісах.

Чорний Ворон

Роман Василя Шкляра вийшов ще у 2012 році, відтоді неодноразово піднімали питання про екранізацію. І запрем’єрили фільм аж у грудні 2019 року.

Історична драма розповідає про події початку 1920их років на Черкащині, куди прийшли більшовики, а місцеві нащадки козаків чинять запеклий опір окупантам.

«Студія 1+1», як творець стрічки, з 2020 року неодноразово демонструвала його на телебаченні до патріотичних свят і зробила доступним перегляд онлайн зі свого ютуб-каналу.

Я, «Побєда» і Берлін

Андрій «Кузьма Скрябін» Кузьменко широкому загалу відомий передусім як музикант. Втім, за своє недовге життя встиг написати три біографічних книжки. Першою була саме «Я, «Побєда» і Берлін». Одна з повістей, що увійшла в неї, екранізована і вийшла восени 2018 року.

Однак основну історію книжки взялись знімати у 2020-21 роках. Прем’єру планували на 17 березня, однак внаслідок початку повномасштабної війни, перенесли. І фактично готова екранізація чекає на свій “”зірковий час”. Пригодницька комедія розповідає про початок 90их років та плани молодого музиканта і його друга підзаробити гроші завдяки оборудці, яку можливо втілити аж у столиці Німеччини. А до того – чимало пригод у дорозі. Розповідь ведуть від першої особи, відтак виконавець головної ролі візуально та голосом досить майстерно намагається копіювати Кузьму, це відчутно навіть у офіційному трейлері.

Також ви можете переглянути добірку кіноверсій найкращих творів української літератури.