Серіали, що закінчилися у 2020 році. Драми

Photo of author
Written By Сергій К

2_main_glow

Драматичні серіали – це окремий вид кіномистецтва. Неправда, що основна їхня аудиторія – жінки. Безперечно, так звані жіночі серіали у нашому списку присутні, але серед інших – тут є «Вікінги», серіал явно не для дівчат (хоча, а хто може заборонити?) і є одним з найпопулірніших. Точніше, був, оскільки нині він теж завершується. Поспішайте переглянути “по гарячих слідах”.

Енн

2anne_with_an_e

У канадського драматичного телешоу про дівчинку-сироту, яка виборює своє місце під сонцем і любов прийомних батьків, у яких опинилася випадково (ті завжди мріяли про хлопчика, але в притулку переплутали) дуже високі рейтинги за версією користувачів IMDB – 8,6. Але це не завадило Netflix закрити проєкт. Не змусили авторів передумати навіть масова акція протесту в соціальних мережах з хештегом #RenewAnne (Поновіть «Енн»). Все, що вдалося – це обіцянка сценаристки Мойри Воллі-Бекет завершити історію повнометражним фільмом. А поки його немає – дивіться перші три сезони (останній вийшов у січні 2020-го) – 27 серій за циклом культових історій письменниці Люсі Мод Монтгомері «Енн із Зелених Дахів».

Вікінги

2vikings

Шість сезонів одного з найбільш вдалих серіалів минулого 10-річчя промайнули як один. Остання – 79-а – серія вийшла в лютому. Тоді фанати історичної саги про пригоди войовничого скандинавського народу під проводом могутнього Рагнара Лодброка дізналися чим завершилася історія завоювань. Спойлерів тут не буде – це треба дивитися. Тим більше, що в серіалі знайшлося місце і для того, аби показати стосунки вікінгів з київськими князями. Оцінка IMDB у 8,5 балів виглядає навіть дещо заниженою.

Тринадцять причин чому

2__13_reasons_why

Серіал за культовим підлітковим романом американця Джея Ашера стартував у 2017 році і досить швидко став популярним. Але динаміка оцінок кожного з трьох сезонів (по 13 серій у кожному) яскраво продемонструвала аксіому: успішна ідея, яка дуже швидко приваблює фанатів, так само швидко і губить симпатії, якщо втрачає інтригу. Якщо за підсумками першого сезону у 2018 році серіал зібрав три престижні нагороди як найкращий драматичний серіал, то у 2019-му і на початку поточного року (за підсумками минулого) не було навіть номінацій, а рейтинги покотилися донизу. Тож автори слушно вирішили, що 4-й сезон буде останнім, про що оголосили ще минулого літа. Прем’єра-2020 стартує у червні – тож фіналу детективно-драматичної історії про самогубство школярки через цькування та насилля, чекати лишилося не довго.

Кігті

2claws

У жовтні 2019 року компанія TNT оголосила оприлюднила дві новини для шанувальників драми про манікюрний салон, власниця якого вимушена відмивати гроші флоридської мафії. Хороша полягала в тому, що виробники запускають у роботу 4-й сезон. Погана – цей сезон назвали останнім. 30 попередніх серій вийшли захоплюючими, але на настільки щоб вкладатися на більш серйозний строк. Тим більше, що рейтинги третього року показу «Кігтей» просіли в середньому на третину. Тим не менш, драма тримає в напрузі – хочеться ж дізнатися, чи зможе головна героїня вирішити проблеми на усіх трьох фронтах: діловому, кримінальному та особистому. Треба лише дочекатися серпня, аби побачити останню серію. Але починати можна вже зараз – якраз встигнете прийти до фінішу разом з продюсерами серіалу.

Шановні білі

2dear_white_people

Сатирична драма, яка акцентує увагу на расових стереотипах – це вже потужна заявка на успіх. А якщо вона про підлітків, та ще й зроблена настільки якісно, як «Шановні білі» – то чекай навіть визнання з боку критиків. Нехай і не найвищого ґатунку типу «Еммі» чи «Золотого глобусу», але Gotham або GLAAD – теж відзнаки нівроку. Престижний американський коледж називають зразковим, проте за стінами тут ховається несправедливість відносно успішних афроамериканських учнів. Вони протягом чотирьох сезонів доводять свою право бути рівними у школі, де навчаються переважно білі. Зараз серій – 30, а ближче до осені їх буде 40, і на цьому – крапка.

Блиск

2glow

Лос-Анджелес середини 80-х. Молода дівчина Рут Вайлдер пробивається до Голівуду через… екстремальне реслінг-шоу. Жіночі бої входять у моду, але конкуренток уже надзвичайно багато. До того ж головній героїні доводиться боротися не лише перед глядачами та камерами, але й у особистому житті, не гребуючи і у реальному житті недозволеними прийомами з реслінгу. Три сезони і 30 серій триває ця боротьба. Лишилося ще 10 епізодів – і буде відомий переможець. На 4-й сезон «Блиску» чекайте у вересні.

Голіаф

2goliath

Несподіване закриття. Серіал про невдаху-адвоката, який шукає собі клієнтів, ганяючись за машинами швидкої допомоги з надією підчепити постраждалого, протягом усіх трьох попередніх сезонів мав високі оцінки. Блискучий Біллі Боб Торнтон («Вигострене лезо», 1-й сезон «Фарго») у 2017 за головну роль виборов «Золотий глобус», а вже цього року разом з напарником по майданчику Деннісом Квейдом претендували на переможний дубль від Satellite. Восени вийде останній, 32-й, епізод і на четвертому сезоні все закінчиться. Тоді й дізнаємося, чи вдалося адвокату налагодити життя і помститися фірмі, яка колись його викинула на вулицю.