Документальне кіно, що цікавіше за голлівудські блокбастери

Photo of author
Written By Зеник

Ознайомтеся з фільмами, що розповідають неймовірні та 100% реальні історії.

dokum-1

У пошуках цукрової людини (Searching for Sugar Man, 2012)

У 70-х роках ХХ століття в Південно-Африканську Республіку потрапляє альбом Сіксто Родрігеса. Його пісні швидко поширюються по всій країні. Вони стають гімном прогресивної молоді, а сам виконавець успішно конкурує з Елвісом Преслі та Rolling Stones.

dokum-2

Парадоксально, але про нову зірку відомо лише те, що він покінчив життя самогубством на одному з концертів. У 90-х роках два прихильника Сіксто Родрігеса відправляються в США, аби дізнатися правду про свого кумира. Невдовзі вони потрапляють у неймовірну історію, на основі якої і був знятий цей фільм…

Цікаві факти про стрічку “У пошуках цукрової людини”:

1) кіно здобуло 12 престижних нагород, включно з “Оскаром”, премією BAFTA та відзнакою національної ради кінокритиків США;

2) фільм кардинально змінив життя його головних героїв та відновив популярність пісень Сіксто Родрігеса, написаних 40 років тому.

Вони ніколи не постаріють (They Shall Not Grow Old, 2018)

На початку ХХ століття молодь вірила у прогрес і мріяла побудувати справедливе суспільство. Та їхні надії зруйнувала Перша світова війна. Минуло 100 років, конфлікт і його учасники перетворились у “набір цифр та фактів”.

dokum-3

Пітер Джексон (режисер фільмів “Володар Перснів”, “Милі кістки”, “Кінг-Конг”) показує Першу світову війну під іншим кутом. За допомогою відеоматеріалу, знятого 100 років тому, він демонструє будні солдатів, їхні порядки, побут, традиції. Автор підкреслює, що герої фільму нічим не відрізняються від нас. Вони так само хочуть жити, радіти, кохати, однак їх пожирає безглуздий конфлікт…

Цікаві факти про стрічку “Вони ніколи не постаріють”:

1) в основу фільму лягли матеріали, зняті британськими репортерами на Західному фронті;

2) відеоматеріали початку ХХ століття були суттєво модернізовані. Автори кіно кольоризували “картинку”, самостійно створили звукові ефекти, використали найсучасніші технології для збільшення чіткості зображення;

3) аби дізнатися, про що говорили солдати Першої світової війни, Пітер Джексон найняв експертів, котрі вміють читати по губам. Він змусив їх переглянути всю кінохроніку та записати кожне визначене слово.

Ікар (Icarus, 2017)

Журналіст та колишній спортсмен вирішує розібратися в системі допінгу. Він звертається за допомогою до Родченкова – керівника Московської антидопінгової лабораторії. Невдовзі між чоловіками виникають дружні відносини. Завдяки цьому репортер дізнається сенсаційну інформацію, що провокує наймасштабніший спортивний скандал в історії Олімпійських ігор та дискваліфікацію збірної Російської Федерації…

dokum-4

Цікаві факти про стрічку “Ікар”:

1) фільм здобув премію “Оскар” як найкраще документальне кіно 2017 року;

2) компанія Netflix викупила права на стрічку за 5 мільйонів доларів (це рекордна сума для “документалок”);

3) Григорій Родченков (один з головних героїв фільму) емігрував у США, аби врятувати своє життя