Шедевральні фільми, зняті за шедевральними книжками

Photo of author
Written By Зеник

Кіно майже завжди поступається книгам, що лягли в основу сюжету. Однак є і приємні винятки. Саме з ними ми познайомимо вас у цій статті.

Бійцівський клуб

Історія американця, що опинився за крок від самогубства. Він ненавидить свою розкішну квартиру, високооплачувану роботу, лицемірний світ та тотальну самотність. Але одного дня все круто змінюються. Герой знайомиться з Тайлером Дерденом – сильним, цинічним та хоробрим чоловіком, що плює на будь-які закони.

arga-2

Вони об’єднуються та створюють Бійцівський клуб – місце, де кожен невдаха може вивільнити злість, відчути себе живим. За лічені тижні ця організація охоплює всі міста Америки. Її учасники кидають виклик суспільству, що свого часу “витерло об них ноги” та починають руйнувати ненависний світ…

Відмінності оригіналу та адаптації. Обережно – спойлери:

1) зміна фіналу – в книзі відсутня сцена з підривом хмарочосів. Теракт завершується невдачею, а головний герой опиняється в психіатричній лікарні. Тамтешні учасники “Бійцівського клубу” готують його звільнення…;

2) “Ангел” (персонаж Джареда Лето) майже не розкритий у фільмі. У книзі він став першим членом проекту “Розгром” та одним з головних учасників “клубу”;

3) Книжкова Марла більш чутлива та жіночніша, ніж персонаж фільму.

Володар Перснів

Фродо – це добрий та безтурботний гобіт, що живе у казковій країні та не шукає пригод. Волею долі, у його руки потрапляє Перстень влади – легендарний артефакт, котрий дає необмежену силу, але підкорює своїй волі. Цей скарб шукають наймогутніші істоти Середземномор’я. У Фродо не залишається іншого виходу, аніж відправляється в довгу та небезпечну подорож. Разом з вірними друзями він відіграє ключову роль у битві добра та зла, що триває тисячі років.

arga-3

Нововведення у фільмі: через великий обсяг книги, Пітер Джексон був змушений суттєво скоротити сюжет. В кінострічку не потрапило багато персонажів (Том Бомбаділ) та подій (окупація Ширу). Також були змінені наступні моменти:

1) Арагорн отримує меч свого предка (Ісільдура) ще до того, як братство кільця відправилось у подорож (а не перед битвою за Мінас-Тіріт);

2) Гімлі знав, що Морія – це давно покинуте місто, де немає живих гномів. У фільмі ж він очікував побачити там родину;

3) книжкова Арвен (кохана Арагорна) не перевозить Фродо через річку у протистоянні з назгулами. Це робить ельф Глоріфіндел. А величезне цунамі, що зупинило слуг Саурона, викликають Гендальф та Елронд (король ельфів).

Втім, режисеру вдалось передати атмосферу Середземномор’я та прекрасно показати всі найважливіші події, описані Толкіеном. І хоча багато прихильників оригіналу залишилися незадоволеними, фільми увійшли в історію як одна з найкращих кіноадаптацій та завоювали понад десяток “Оскарів”.

Переваги скромників

Чарлі – це підліток-інтроверт, що переживає смерть найкращого друга та улюбленої тітки. Він страждає від самотності, знаходиться в депресивному стані, постійно думає про минуле. Ситуація змінюється після знайомства з Патріком та Сем – дивакуватими випускниками, котрі приймають його у свою компанію та змушують по-новому поглянути на шкільне життя.

arga-4

Це кіно правдиво передає життя американського підлітка 80-х років. У ньому піднімаються проблема наркоманії, сексуального насилля, гомофобії та ненависті. Водночас, “Переваги скромників” є напрочуд добрим фільмом, що вчить нас цінувати дружбу, любов та віру у краще. Сюжет фільму “Переваги скромників” був відзначений Гільдією режисерів Америки.

Відмінності оригіналу та адаптації: Режисером та сценаристом фільму став автор оригінальногї книги. Завдяки цьому у кінострічці були показані абсолютно усі важливі моменти оригінального твору. Щоправда, не в такій жорсткій формі.