5 розумних та життєрадісних комедій, відзначених премією Оскар

Photo of author
Written By Зеник

Комедії рідко отримують престижні нагороди та відзнаки критиків. Лише найкращим із них вдається ввійти у класику світового кінематографу. Саме про такі фільми ми розкажемо у цій статті.

Новий кінотеатр «Парадізо»

Відомий кінорежисер повертається в рідне містечко на похорони Альфредо – місцевого кіномеханіка, що став його першим вчителем. Він поринає в дитячі спогади та згадує про міцну дружбу, перше кохання та численні пригоди, які спіткали його на шляху до успіху.

arx-3

Це кіно поєднує першокласні жарти з сумними та філософськими роздумами. В ньому прекрасно показано шарм крихітного італійського містечка, силу людського характеру та необхідність творити добро при будь-яких обставинах. Новий кінотеатр «Парадізо» отримав “Оскар” у номінації “найкращий іноземний фільм”.

В джазі тільки дівчата

Два музиканта стали свідками вбивства та ледь не потрапили у руки бандитів. Аби уникнути зустрічі з гангстерами, вони змінюють зовнішність та вступають в жіночий джазовий оркестр.

3-a

Нещодавно фільму виповнилось 60 років. Однак він досі викликає щирий сміх і підкуповує прекрасною атмосферою середини ХХ століття. Ця стрічка отримала золоту статуетку за найкращі чоловічі костюми. Також її номінували на “Оскар” в категорії “найкращий сценарій”, “найкраща режисура”, “найкраща чоловіча роль”.

Готель “Гранд Будапешт”

Історія молодого мігранта, що здобув роботу в найпрестижнішому готелі країні та потрапив у великі проблеми. Вас чекає прекрасний гумор, захоплюючі пригоди у Європі ХХ століття, по-казковому красиві пейзажі.

4-a

Фільм здобув одразу 4 премії “Оскар” за найкращу музику, дизайн костюмів, грим та бездоганну роботу художника-постановника.

Зелена книга

Всесвітньо відомий афроамериканський піаніст Джон Ширлі відправляється у турне на південь США. Його чекають виступи в містах, де панує зневага до чорношкірих. Аби захистити себе від можливих проблем, він наймає італійського мігранта, що “вміє вирішувати проблеми”. Так починається велика історія дружби, заснована на реальних подіях…

2-a

Стрічка отримала премію “Оскар” як найкращий фільм 2019 року. Також їй вручили золоті статуетки за найкращу чоловічу роль другого плану та найкращий сценарій.

Життя прекрасне

Гвідо – це найбільш впертий та життєрадісний чоловік у світі. Опинившись в великому місті, він не чекає на щастя, а творить його власними руками. Цього пройдоху не здатні зупинити ні бідність, ні жахи війни, ні перепони в коханні.

1-a

Це італійське кіно, що оспівує красу, силу духу та добро. Воно надихає на нові подвиги та дає сили змінювати своє життя на краще. Фільм отримав одразу три “Оскара” у номінаціях “найкращий іноземний фільм”, “найкраща роль” та “найкраща музика”