Найкращі “недитячі” мультсеріали

Photo of author
Written By Сергій

Довгий час існував стереотип, що мультики – це лише для дітей. Звичайно, зараз часи інші і є безліч чудових мультфільмів, котрі згодять як для дітей, так і для дорослих. А як щодо мультфільмів, котрі орієнтуються в першу чергу на дорослу аудиторію? Що ж, пориньте в гостру сатиру, жарти як над наукою, так і над наркоманією, депрессія та насилля, а також безліч інших “милих” речей, котрі ви зустрінете в наступних мультсеріалах!

Кінь Боджек

1_94rdtoty52jqjkh1ypw2pq

БоДжек – в минулому легендарний актор, який на даний момент опустився на дно. Він живе з якимось неголеним хлопцем, періодично спить з колишньою, вживає всі речовини, до яких дотягнеться його ніс або рот, але це все не приносить йому щастя. Блискучий твір про те, як насправді виглядають відчай і депресія – і як з них вибиратися. Причому мультсеріал з кожним сезоном стає тільки кращим. Оригінальна комедія та потужна драма в обгортці із абсурдного світу та недитячих соціальних тем.

Рік та Морті

1_cbie_jm1qfy78kfvow2goq

Про цей мультик, що нагадує абсурдну пародію на стару-добру кінотрилогію «Назад в майбутнє», не варто судити по першій серії. Спочатку вчений стариган-алкоголік з постійною відрижкою і його недорозвинений онук, які подорожують в інші світи, здаються якимось непорозумінням. Але через якийсь час ви вже жити без них не зможете. Абсурдний гумор та соціальні коментарі ідуть у комплекті.

Харві Бердман

www_getbg_net_cartoons_harvey_berdman_052301_

Мультфільм створений експериментальним нічним блоком Adult Swim на телеканалі Cartoon Network. Уявіть собі пересічну адвокатську контору: нудні судові засідання, істеричні клієнти, туманні перспективи. А тепер додайте в ці декорації замість звичайних адвокатів в строгих костюмах строкатих супергероїв в масках з 60-х років. Багато абсурду, незручних пауз, а в загальному і цілому – хороша іронія над офісною монотонністю, що доводить до божевілля розбитими надіями і невдачами.

Час Пригод

adventure_time

Цей мультик люблять за божевільну фантазію і нескінченний оптимізм Фінна і його мудрого напарника – пса Джейка, в котрого тіло розтягується до нескінченності. Разом вони рятують Принцесу Жуйку, борються з підступним Крижаним Королем і так далі. Але, якщо подивитися з іншого ракурсу, стає ясно, що «Час пригод» – це можливий варіант постапокаліптичного майбутнього. В одній із серій нам показують деяких мутантів, які живуть в підземних руїнах, – здичавілих неадекватних істот. Не виключено, що це ми самі – купка тих, що вижили після кінця світу. А чарівна країна Ууу, в якій мешкають хлопчина, пес і всі їх друзі – вигаданий світ, який, тим не менш, існує. І виходить, метод порятунку, який нам пропонують в мультику – розвивати силу своєї уяви, адже саме «Ууу» – порятунок з апокаліптичного світу.

Таємниці Ґравіті Фолз

open-uri20160811-32147-1sptvwe_eb367856

Кілька років тому весь світ збожеволів від вищезгаданого «Часу пригод» Пендлтона Уорда. На те були вагомі причини. Перш за все, сила нерозумної та божевільної фантазії, за допомогою якої Уорд перекручував реальність і матерію і наділяв дитячих героїв дорослою уявою. Так ось, «Гревіті Фоллс» з успіхом продовжує цю тенденцію: в якому ще мультику ви зможете побачити гномів, які блюють веселкою? Або смішні жарти про біогенетику? А родзинкою мультсеріалу є величезна кількість загадок та криптограм. Можливо, ідея мультфільму й доволі проста, але ось реалізована ця ідея максимально оригінально!

Бріклберрі

brickleberry-cancelled

Грінпісівці, що захищають навколишнє середовище, з нових героїв і рятівників планети раптом перетворилися в втрачають здоровий глузд зануд. Цю ідею прекрасно ілюструє сатиричний «Бріклберрі», головні герої якого – придуркуваті рейнджери одного парку-заповідника, від яких шкоди більше, ніж користі.

Містер Піклз

mister_pickles

Сімейство Гудманів, господарів на вигляд добродушного і розумного песика на ім’я Містер Піклз, навіть не підозрює про те, що ховається за його пухнастою мордочкою. Адже Містер Піклз – справжній Мефістофель, який ночами, поки всі сплять, проводить сатанинські обряди, рубає голови і піддається всіляким збоченим задоволенням. Проте Піклз при цьому прагне викорінити Справжнє Зло, ракову пухлину на тілі суспільства в особі педофілів, торговців людськими органами, мафіозі і так далі. Загалом, вкрай жорсткий мультик про стан нашого хворого суспільства з безліччю метафор-інтерпретацій.

Арчер

sterling-archer-trexler-archer-dreamland-episode-8

Цей мультик – «Джеймс Бонд» навпаки: в ньому суперагент не рятівник всесвіту, втім більш людяна його версія. Версію звуть Арчер, і у нього є безліч недоліків: безпробудний алкоголізм, сексоголізм, одержимість грошима, безвідповідальність, махровий цинізм і так далі. Працює він в крутому шпигунському агентстві ISIS, і оточують його такі ж недосконалі люди. Персонажі мультсеріалу повинні, крім вирішення купи особистих проблем, ще якимось чином виконувати суперсекретні завдання і таємні місії.