Рецензія фільму «Небезпечне Завдання» із Деніелом Редкліффом

Photo of author
Written By Сергій

rden-official-trailer-2018-daniel-radcliffe-grace-gummer-renee-willett-g_f5wbbtfrm

Слідкувати за акторським шляхом Деніела Редкліффа сьогодні дуже цікаво. Це захоплива історія про те, як актор, що зіграв у блокбастері світового масштабу ще замолоду, намагається довести світові, що його найкраща роль ще попереду. Чимось це нагадує шлях Леонардо ДіКапріо, котрого після Титаніку ніхто не хотів сприймати серйозно, але пройшли 20 років і Лео нарешті отримав свою золоту статуетку. Звичайно, Деніел Редкліфф молодший, і його роки проб та помилок ще попереду. Цього разу він зіграв у фільмі «Небезпечне Завдання» (Beast of Burden). Про що фільм та чи варто його дивитись? Давайте розбиратись.

Якщо коротко, фільм розповідає про військового пілота Шона, котрий служив у миротворчих військах. Шон дізнається, що у його дружини рак, а військова страховка не покриває лікування. Тому він вирішує перевезти наркотики через кордон. Втім, для чистої совісті, він також домовляється із федеральною поліцією: Шон здає наркоторговців федералам, а ті гарантують медичну операцію його дружині.

Здавалось би, що це гостросюжетний трилер, але особливої гостросюжетності можете не чекати. Фільм повністю концентрується на головному героєві і 90% часу ми просто будемо спостерігати за ним у літаку, котрий розхитує вітер, розстрілюють прикордонні гелікоптери, та за котрим слідкує безпілотник федералів. Чому Деніел погодився на цю роль, абсолютно зрозуміло: він хотів зробити в цьому фільмі те, що Раян Рейнольдс зробив у фільмі «Похований Заживо». Самотужки витягнути фільм своєю акторською грою. Це водночас і виклик, і нагода.

Але, на жаль, акторських даних одного Деніела не вистачило. Йому чудово вдається показувати необхідні емоції (страх, безнадійність, знервованість, непевність). Але чи то персонажеві, чи самому акторові не вистачає харизми, через котру він би приковував до себе увагу. Шон – не той, хто до кінця фільму стане сміливим героєм. Фільм нам демонструє персонажа, котрий вліз в гру, в котрій не може виграти. Проблема в тому, що без самої «гри» цей гравець мало чого вартий, в плані будування емоційного наративу.

Сам по собі фільм, власне кажучи, досить повільний та занудний. Важко, втім, назвати його повністю провальним. В ньому є кілька цікавих рішень, але виключно візуальних. Сюжет напруги на завіз. Хіба що трохи, під сам кінець. Та й то, мені здається, вдалось саме завдяки «готично-нуарному» оформленню та світло-корекції. Протягом всього фільму відчувається його дешевизна, але кілька кадрів у самому кінці справді стилістично непогані.

Як результат:

  • 33% від критиків на Rotten Tomatoes.
  • 9% від глядачів на Rotten Tomatoes.
  • Оцінка 3.6/10 на IMDB

Оцінка більш-менш справедлива. Деніел Редкліфф зарекомендував себе дуже добре в останні роки. «Людина Швейцарський Ніж», «Імперіум», «Джунглі», «Роги» – це фільми, котрі розкрили його таланти із абсолютно різних та неочікуваних сторін. На жаль, «Небезпечне Завдання» не може поповнити їхній список. Стрічка не «безнадійна», але не станеться нічого страшного, якщо ви пройдете повз неї. Навіть якщо ви великий фанат Деніела.