Справжня француженка Жульєт Бінош. 10 найкращих фільмів акторки

Photo of author
Written By Сергій К

d233calage_horaire111

Якщо вам потрібна актриса на роль елегантної француженки – вибір величезний. Але у кожному шорт-листі обов’язково буде присутні Жульєт Бінош, чия акторська кар’єра триває вже майже 40 років.

Справжня француженка Жульєт Бінош зіграла у десятках культових французьких фільмах різних жанрів, успішно працювала у Голівуді із зірками першої величини, якою, без сумніву, є і сама, і навіть виграла «Оскар». До дня народження Бінош пропонуємо 10 найкращих фільмів акторки.

Нестерпна легкість буття (1988)

Рейтинг IMDb – 7,3

unbearable_lightness_of_being

Екранізація найбільш знакового роману чеського письменника Мілана Кундери. Історія про драму кохання звичайного лікаря на фоні Празької весни 1968 року.

Партнером Жульєт Бінош став феноменальний Деніел Дей-Льюїс («Банди Нью-Йорка», «Нафта»), а їхній дует зумів привести фільм до десятка престижних нагород на різних кінофестивалях і навіть дві номінації на «Оскар» .

Коханці з нового мосту (1991)

Рейтинг IMDb – 7,6

les_amants_du_pont-neuf

Найстаріший міст Парижа Пон-Неф стає притулком для безхатька, алкоголіка та злодюжки і художниці, що втрачає зір. Їхні стосунки шкодять як їм самим, так наражають на небезпеку оточуючих. Проте, вгамувати пристрасть Алекс і Мішель не можуть.

Гротескна історія кохання не мала особливого успіху в прокаті, але критики визнали стрічку однією з найбільш стильних за десятиріччя. А Жульєт Бінош отримана перемогу за найкращу жіночу роль від Felix Awards (європейський аналог «Оскара»).

Буремний перевал (1992)

Рейтинг IMDb – 6,8

emily_bront235s_wuthering_heights

Екранізація культового роману Емілі Бронте, в якій напарником Жульєт Бінош виступив Рейф Файнз («Список Шиндлера», «Англійський пацієнт»). Сюжет розгортається на фоні «забороненого кохання», адже в Британії тих часів дівчина з аристократичної родини не могла так просто закрити очі на соціальну прірву між нею та безхатьком, якого родина взяла на виховання, а потім влаштувала працювати на стайню.

Що сильніше? Справжнє кохання, на яке жінка не має права? Суспільні заборони? Чи бажання ображеного хлопця помститися за нещасну любов? Тим більше, що далеко не кожна помста заспокоює душу…

Три кольори: Синій (1993)

Рейтинг IMDb – 7,9

trzy_kolory_niebieski_kieslowski_east_news

Три премії «Сезар» (у тому числі – за найкращу жіночу роль), три премії Венеціанського кінофестивалю (у тому числі – за найкращу жіночу роль), номінація на золотий глобус для Бінош, як найкращої драматичної актриси… Перша частина трилогії польського режисера Кшиштофа Кесльовського зібрала чи не усі найбільш престижні нагороди у Європі і навіть заявила про себе за океаном.

Жульєт Бінош грає жінку, яка втратила у аварії чоловіка та доньку. Вона хоче покінчити життя самогубством, але зрештою обирає інший шлях для забуття: відмовляється від усіх минулих контактів, спалює фотографії, переїздить у Париж і… дізнається, що чоловік мав коханку, яка має народити від нього дитину.

Англійський пацієнт (1996)

Рейтинг IMDb – 7,4

the_english_patient

Бінош і Файнз знову зійшлися у романтичній стрічці – драмі за романом Майкла Ондатже, який отримав Букерівську премію за історію часів Другої світової війни. За цей фільм Жульєт Бінош отримала «Оскар» (у самого фільму – 9 статуеток, у тому числі – за найкращу стрічку).

В останні дні війни літак зазнає аварії над Сахарою. Пілота, який чудом вижив, але тепер мало нагадує людину, супроводжує назад до Європи медсестра Ханна. Вмираючий чоловік та його доглядальниця опиняються у закинутому італійському монастирі, де пілот фактично висповідається, розказуючи власну трагічну історію кохання у часи війни.

Вдова з острову Сен-П’єр (2000)

Рейтинг IMDb – 7,1

la_veuve_de_saint-pierre

Французька колонія у Карибах. Середина 19 століття. Двоє гультяїв по-звірячому вбивають чоловіка, за що один з них потрапляє до в’язниці. Вирок убивці – страта, але на острові немає ані гільйотини, ані того, хто би погодився виконати функції ката. Поки все це везуть з далекої Мартиніки, дружина капітана місцевої залоги вирішує перевиховати злочинця, всередині якого вона бачить добру душу.

Зрештою, в очікуванні страти приречений отримує дозвіл виходити в місто і допомагати місцевим по господарству, демонструючи найкращі свої якості. Він навіть знаходить своє кохання якраз тоді, коли гільйотину привозять на острів

Шоколад (2000)

Рейтинг IMDb – 7,2

chocolat111

1950-ті роки у провінційному французькому містечку. Керує усім мер. І йому геть не подобається, нова мешканка містечка, яка не ходить до церкви, має позашлюбну доньку та ще й наважилася відкрити власну кондитерську напередодні Великого посту. Він налаштовує усе містечко проти жінки, але та дуже дружня до усіх сусідів – допомагає вирішити родинні негаразди, може втішити та захистити нужденних.

Тож коли під тиском зовнішніх обставин жінка вирішує покинути все та поїхати – виявляється, що у неї з’явилося чимало друзів, серед яких і сам мер. А головне – є той, хто вміє вгадувати її бажання.

Історія кохання (2002)

Рейтинг IMDb – 6,1

d233calage_horaire

Романтична комедія за участі Жульєт Бінош (успішна власниця салону краси Роза) та Жана Рено (занадто серйозний кулінар-буркотун Фелікс). Вони перетинаються у переповненому аеропорту, оскільки пілоти страйкують і всі рейси відкладені.

Випадкове знайомство, вимушені розмови, синдром випадкового попутника… Менші ніж за добу дві самотні долі кардинально змінили одна одну.

Закохатися у наречену брата (2007)

Рейтинг IMDb – 6,7

dan-real-life

Ще одна комедія. Цього разу значно більш американська. У героїню Жульєт Бінош закохується немолодий вже чоловік з чудовим почуттям гумору і трьома доньками, але без дружини. Біда лише в тому, що жінка не просто має іншого. Її наречений – брат головного героя, роль якого виконав Стів Керелл («Це безглузде кохання», серіал «Офіс»).

Іронія долі в тому, що закоханий роками вів колонку порад, роздаючи читачам і власним донькам корисні підказки на усі випадки життя – у тому числі романтичного характеру. Але одна справа – газета, а зовсім інше – справжні почуття.

Літній час (2008)

Рейтинг IMDb – 7,7

l-heure-d-ete

На 75-річний ювілей Елен до її заміського будинку приїздять два її сини та донька. Старший син у відвертій розмові запевняє матір, що її маєток після смерті залишиться власністю родини. Але коли за деякий час жінка помирає, виявляється, що інший син та донька Едрієн – героїня Бінош – мають інші плани на спадщину.

Едрієн – дизайнер, яка живе у США, тож для неї ідеальний варіант – продаж будинку. Родинні чвари і суперечки, переживання та спогади – основа цієї пронизливої французької драми, яку видання The New York Times у 2017 році включив до топ-10 найкращих фільмів ХХІ століття, а журнал Image у 2011 році – до топ-100 найвеличніших фільмів в історії (на 59-е місце).