Роберт де Ніро та його найкращі фільмів. Комедії

Photo of author
Written By Сергій К

2de-niro_2

Геніальний актор відрізняється від талановитого тим, що може зіграти успішно в будь-якому амплуа. Кар’єра Роберта де Ніро – яскраве тому підтвердження. Образ гангстера настільки міцно приклеївся до актора, що здавалося залишить його успішним але характерним виконавцем, який працює в одному жанрі.

Але це де Ніро, який завжди готовий здивувати. Наприклад, знявшись у прекрасних комедіях чи навіть мюзиклах. Пропонуємо на дозвілля передивитися 7 найкращих комедій за участі Роберта де Ніро. Вони того варті.

Нью-Йорк, Нью-Йорк (1977)

2new_york_new_york

Перше для Роберта де Ніро номінація на «Золотий глобус». Власне, це не типова комедія, а швидше лірична стрічка з елементами мюзиклу та комедії. Але тут ми можемо побачити актора у нетиповій ролі. І, треба сказати, впорався він пречудово.

Герой де Ніро – саксофоніст, який повернувся з війни у Нью-Йорк 1945-го і прагне завести роман з дівчиною (Лайза Мінеллі). Вона непохитна, але низка випадкових подій зводить їх разом – тепер на одній сцені у статусі музиканта та співачки. Мила романтична робота у класичній атмосфері.

Король комедії (1982)

2king-of-comedy-1982

Після серії потужних чоловічих драм, в яких Роберт де Ніро зіграв харизматичних брутальних чоловіків («Хрещений батько-2», «Мисливець на оленів», «Таксист», «Скажений бик», він постав перед публікою у вкрай несподіваному образі. Руперт Пупкін (в оригіналі – Папкін, що теж неабияк влучно та смішно українською) став для актора, за його ж словами, найкращою роллю. Кажуть, що зіграти яскравого, сильного героя – важка робота для талановитих акторів. Але втілити на екрані роль відвертої посередності – завдання лише для геніїв.

Трагікомедія про людину, яка заради короткої миті слави готова на будь-які ниці вчинки стала доволі успішною. Де Ніро зумів провести глядачів дорогою від зневаги до відчуття суму та болю за головного героя.

Хвіст крутить собакою (1997)

2wag_the_dog

Сатирична стрічка стібає політологів, які не перед чим не зупиняться для того, щоб підвести свого кандидата до виборів з найвищими рейтингами. Потрібно відвернути увагу від сексуального скандалу президента? Легко. Вигадаємо загрозу терористичної атаки з боку… албанських повстанців.

Дует фахівців у виконанні Роберта де Ніро та Дастіна Гоффмана створив справжню предтечу серії про Волдо з «Чорного дзеркала» і зробив фільм – джерелом цитат та карикатурних образів для майбутніх тренінгів. Втім, схоже, українські виборці, фільм не дивилися. Принаймні вибори 2019 року та їхні результати про це просто кричать.

Аналізуючи це (1999)

2analyze_this

Пол Вітті – авторитетний мафіозі… Стоп. Це не черговий кримінальний фільм у доробку де Ніро. Це комедія, де безжальний гангстер раптом усвідомлює, що переживає певні відчуття, які роблять його вразливим з точки зору «колег». Тож він анонімно звертається за допомогою до психотерапевта.

З іншого боку, через лікаря до мафіозі намагається підібратися ФБР. Нещасний «мозкоправ» опиняється між двох вогнів, та ще й намагається врятувати свої стосунки з нареченою… Вийшло настільки добре, що де Ніро навіть отримав номінацію на «Золотий глобус».

За три роки вийшла друга частина фільму – «Аналізуючи те». Дещо менш успішна, але так само неймовірна весела.

Знайомство з батьками (2000)

2meet_the_parents

Факер – прізвище головного героя у виконання завжди смішного, милого і недолугого Бена Стіллера. Хлопець вирушає знайомитися з батьками нареченої і точно про це пошкодує. Адже тато дівчини – колишній агент ЦРУ. Робота вже позаду, проте параноя і багаторічний досвід полювання на серійних вбивць. І у кожному незнайомці він бачить загрозу.

За 4 роки вийшло продовження – «Знайомство з Факерами», де вже зустрічаються батьки молодят. А у 2010-му – «Знайомство з Факерами-2». Оцінки очікувано падали: від достатньо високої сімки за перший фільм до відверто посередніх 5,5 за третій. Так що, якщо наважитеся – достатньо буде переглянути стрічку 2000 року.

Останнє похмілля у Вегасі (2013)

2last_vegas

Останніми роками на адресу де Ніро нерідко звучать докори щодо того буцімто актор розмінюється на низькосортні комедії з жартами «нижче пояса». Частина правди у цьому є, але серед невдалих робіт трапляються і справжні шедеври. Як, наприклад, оцей.

У фільмі знялася легендарна четвірка – партнерами де Ніро стали Майкл Дуглас («Війна сімейства Роуз», «З мене досить»), Морган Фрімен («Втеча з Шоушенка», «Нескорений») та Кевін Клайн («Рибка на ім’я Ванда», «Вибір Софі»). Пенсіонери зі стажем дружби у 58 років вирушають до Лас-Вегаса, аби влаштувати хлопчачу вечірку з нагоди весілля одного з них – завзятого холостяка, який нарешті наважився взяти шлюб. Пригоди будуть дуууууже веселими.

Стажер (2015)

2intern

Пересічний пенсіонер в Україні – дачник, рибалка й іноді гравець у доміно у дворі з такими самими персонажами. Пенсіонер-вдівець з Нью-Йорка у виконанні Роберта де Ніро – людина «з мотором», який не сидиться вдома, тож він вирішує влаштуватися на роботу. І не знаходить нічого кращого, ніж запропонувати свої послуги інтернет-магазину одягу. При цьому не розуміючи принципів інтернет-торгівлі і застрягнувши у модних тенденціях 40-річної давнини.

Новий колектив насторожено ставиться до дідугана, який постарішав без мобільних телефонів та соціальних мереж. Але життєва мудрість та людяність стануть у нагоді за будь-яких обставин. Головне – вірити у власні сили і рухатися уперед.

І так – це чергова номінація для актора на «Золотий глобус».