Гаррі Поттер, Рокі та кілька супергероїв. Найкрутіші персонажі в історії кіно. 30–21 місця

Photo of author
Written By Сергій К

empire_30-21_2

Продовжуємо аналізувати список авторитетного видання Empire, яке створило рейтинг найбільш успішних та популярних героїв кінематографу за всю його історію.

У перших двох частинах були персонажі з двох нижніх десяток. А тепер підходимо до середини і перетинаємо екватор експертної думки.

30. Капітан Марвел

captain-78marvel

Мова не лише про суперсилу чи супершвидкість. Автори рейтингу відзначають харизму, яка проявляється у наполегливості та непохітній рішучості. Жоден скептик не може збити її з обраного шляху, жодна негативна енергія не могла зіпсувати її місію. Капітан Марвел – значно більше, ніж просто жінка-супергерой. Вона доводить, що кожен за бажання може змінити все.

І так, з огляду на плутанину з усіма «марвелами – а таких персонажів у коміксах було багато – уточнюємо: мова про найбільш свіже втілення – Керол Денверс. І, відповідно, кінообраз, створений чарівною Брі Ларсон.

29–28. Бен Соло та Рей Скайвокер

ben_solo__rey

Не Хан і не Люк. Їхній час (увага! спойлер рейтингу) ще прийде. Син колишнього контрабандиста та учениця лицаря-джедая. Такі різні, але всі ми добре пам’ятаємо, яка відстань між коханням та ненавистю.

Два нові персонажі дали новим епізодам «Зоряним війнам» потужний поштовх у плані розвитку сюжету. А Дейзі Рідлі («Вбивство у Східному експресі», «Офелія») та Адам Драйвер («Чорний куклускланівець», «Шлюбна історія») своєю грою акумулювали навколо саги ще більше фанатів, долучивши нових шанувальників.

27. Гаррі Поттер

harry-78potter

Геніальна Джоан Ровлінг, талановитий юний Деніель Редкліф та ціла група режисерів, які працювали над різними частинами 8-серійної епопеї. Як наслідок – образ, який став канонічним. У Гаррі Поттера вдягаються на маскарадах, його цитують та використовують для створення мемів… Слава – вона така.

Редкліф самовіддано на зйомках збирався носити контактні лінзи зеленого кольору, аби відповідати книжковому опису Гаррі Поттера, але очі були проти. На жаль, після такого шаленого успіху актор скотився до м’яко кажучи «дивних» робіт у дорослому віці – «Людина – швейцарський ніж», «Стволи Акімбо», «Віктор Франкенштайн»… Сподіваємося, свіжа «Втеча з Преторії» поверне нам успішного Редкліфа.

26. Імператриця Фуріоза

furiosa

Жанна Д’Арк постакапокліптичного майбутнього. Польова командирка Несмертного Джо присутня лише у четвертій частині фільму «Шалений Макс», проте Шарліз Терон змогла створити настільки влучний образ, що її персонаж став культовим і заскочив аж на середину ТОП-50 кіногероїв.

Фуріоза втікає від господаря разом з його гаремом. Її рушійною силою стали гнів і помста Але шлях до омріяної свободи не є простим – переслідувачі, воїни Людожера, бандити-Дикобрази. І впоратися навіть така сильна жінка зможе, лише об’єднавши зусилля з Максом Рокатанскі – Шаленим Максом.

25. Росомаха

wolverine

Г’ю Джекман (і трішечки Трой Сіван – герой у дитинстві) постаралися на славу. Трилогія («Початок», «Безсмертний» та «Логан») стала не просто частиною кіновсесвіту Марвел, а сприймається як окрема самодостатня франшиза.

Джекман несподівано для багатьох перевтілився з романтика та людини з минулої епохи («Кейт і Лео», «Престиж», «Знедолені»), що довелося згадувати: колись він виконував головну роль у «Ван Хельсингу». Але довелося шукати натхнення і від зовнішніх факторів – аби правдивіше передати дратівливість та лють, актор приймав крижані ванни прямо на майданчику.

24. Ітан Гант

ethan_hunt

Ця мелодія переслідуватиме вас десятиріччями, навіть якщо ви не дивилися жодну з шести частин фільму «Місія нездійсненна» з Томом Крузом у головній ролі. Тему використовували потім у рекламах і навіть мультиках. Але сама франшиза запам’яталася не лише звуком, але й героєм.

Ітан Гант настільки переконливо сперечається з законами фізики, інстинктами самозбереження та гравітацією (апофеоз – зухвалий підйом на найвищу у світі будівлю – Бурдж Халіфа у Дубаї), що ним неможливо не захоплюватися.

Як наслідок – мільйони фанатів по всьому світу, які «воскресили» Ганта, як колись це зробили шанувальники історій про Шерлока Голмса. Режисери планувати вбити головного героя, ще у 4-й частині, але обурення глядачів змусило їх переписати сценарій.

23. Марті Макфлай

marty_mcfly

Ще одна фантастична класика – трилогія «Назад у майбутнє». Мандрівник у часі нетиповий герой для цього списку. Він не воює з диктаторами, не бореться з втіленням зла, не володіє надзвичайними суперздібностями…

Актор Майкл Джей Фокс створив настільки прекрасний образ героя без обов’язкових атрибутів героя, що його й досі (а від третьої частини вже минуло 30 років) сприймають як Марті Макфлая. І це при тому, що в його доробку є немало дійсно прекрасних ролей, 5 перемог «Еммі» та 4 «Золотих глобуси».

22. Чорна вдова

black_widow

Протягом багатьох років героїня Скарлетт Йоганссон не мала обладунків, суперсироваток чи гамма-променів. Але і без усього цього вона лишалася смертельною. Майстриня хитрощів та обману.

В статусі учасника команди Месників Чорна вдова рятує незліченну кількість життів, а головне – робить неймовірно драматичну жертву заради здобуття Каменя Душі. Оце поєднання безстрашності та чуттєвості – перепустка на 22-е місце рейтингу.

21. Рокі Бальбоа

rocky_balboa

Одна з двох визначальних ролей Сільвестра Сталлоне за всю його кар’єру. І навіть коли вік вже не дозволяє грати діючого боксера, Слай не здався – і тепер виступає в ролі наставника для сина свого друга та суперника.

Рокі Бальбоа – лише зовсім трохи не дотягнув до ТОП-20 і, безперечно, є одним з найбільш культових кіногероїв. Настільки, що Сталлоне категорично відмовляється продавати права на використання образу героя, якщо режисери не гарантують йому роль.