Залізний Термінатор, сміливий Нео та юна Герміона. Головні кіногерої в історії. 40–31 місця

Photo of author
Written By Сергій К

emp40-31

Продовжуємо аналізувати список авторитетного видання Empire, яке створило рейтинг найбільш культових героїв кінематографу за всю його історію.

Минулого разу була нижня десятка. А тепер час ознайомитися з думкою експертів, які розставили персонажів на місця від 40-го по 31-е в такому порядку…

40. Трініті

trinity-moss

Персонаж трилогії «Матриця», який втілила на екрані акторка Керрі-Енн Мосс. Власне, це найбільш відома її роль. Одягнена у чорний латексний костюм, любителька важкої музики та мотоциклів, гакер та старший офіцер корабля Навуходоносор і, зрештою, помічниця та кохана Нео.

Для ролі вона кілька місяців навчалася бойовим мистецтвам та акробатичним трюкам і пожертвувала довгим волоссям. На що виконавиця ролі Трініті піде у четвертій частині «Матриці»? Так-так, померлий у «Матриці. Революція» персонаж вдруге оживе на радість шанувальникам.

39. Максимус

maximus_gladiator

Рассел Кроу зіграв у «Гладіаторі» полководця Римської імперії, який після успішної військової кампанії збирався собі мирно оселитися у сільській місцевості, але був утягнутий у політичні інтриги. Заколот, вбивство імператора, зради і жорстокість.

У таких умовах Максимус вимушений починати свій шлях спочатку – зі статусу раба-гладіатора. Сам Рассел Кроу називав цю роль улюбленою у своєму доробку і отримав за неї Оскар. Хоча спочатку режисер бачив на майданчику Мела Гібсона, але той взяв самовідвід, заявивши, що вже надто старий для цього образу.

38. Термінатор (Т-800)

terminator0

Герой Арнольда Шварценеггера – кіборг. Спочатку – лиходій, який прагне змінити минуле, аби у майбутньому людство не мало шансів у протистоянні з роботами, а потім – захисник інтересів людей.

Франшиза, що включає в себе 5 повнометражних фільмів (поки що п’ять), серіал, а також книги, комікси, відеоігри, тощо, досі офіційно не закрита. А фрази «мені потрібен твій одяг», «я повернусь» (I’ll be back), «аста ла віста, бейбі» (Hasta la vista, baby) та інші стали невід’ємною частиною історії світового кіно і основою для тисяч мемів. Дві останні – в ста найвідоміших фраз у кіно.

37. Беатрікс Кіддо / Наречена / «Чорна мамба»

beatrix_kiddo

Персонаж серії фільмів Квентіна Тарантіно «Убити Білла» у виконанні Уми Турман. Колись вона була членом елітної групи кілерів, але вирішила порвати з кримінальним минулим після того, як завагітніла. Втім, «колеги» не хочуть миритися з втратою і готові на усе, аби помститися. Тож доводиться знову братися за зброю.

Цікаво, що справжнє ім’я персонажа ми дізналися лише в другій частині трилогії. В першій вона була «Нареченою» та «Чорною мамбою».

36. Гендальф

gandalf-mckellen

Дітище Джона Рональда Руела Толкієна (письменник), Пітера Джексона (режисер трилогії «Володар перснів) та Ієна Маккеллена (актор) – «чарівник у законі». Добрий маг, який став не лише культовим героєм оригінальних творів Толкієна та Джексона, але й прототипом для не менш величних кіноперсонажів – Дамблдора (цикл про «Гаррі Поттера) та Обі-вана Кенобі (франшиза «Зоряні війни»).

Важливо, що сам фільм (а точніше – перша частина трилогії «Хранителі персня») входить до десятки найвизначніших фільмів у історії світового кінематографа.

35. Нео

neoo

«Чуваку дали дві пігулки, а він вибрав не ту» – так описують «Матрицю» у всесвітньому флешмобі, мета якого – описати сюжет фільму максимально нудно. Але з Нео у «Матриці» нудно точно не буде, адже фільм – один з найкращих творів у жанрі наукової фантастики.

Нео – одночасно і звичайна людина, і супермен. Пересічний «ботан» стає обраним і мусить повірити у власні сили, аби врятувати людство. Але боротися треба не з якимось конкретним злом, а з власним уявленням про реальність, яка його оточує. Історія Нео – це сучасна версія платонівської Печери. Нео схожий на бранця Печери, який бачить лише тінь справжнього буття – а істина герою Кіану Рівза відкривається лише якщо відритися їй.

34. Фродо Торбінз

frodo

Гобіт з творів Толкієна та фільмів Джексона. Головний герой як роману, так і кінотрилогії, ще один «обраний», який мусить за будь-яку ціну доставити перстень до Мордору і знищити його там.

Елайджа Вуд талановито долучився до створення образу Фродо. Як наслідок, гобіт, що виконує життєво важливу місію часто посідає перші місця у різних рейтингах, коли мова заходить про персонажів фентезі.

33. Герміона Грейнджер

herniona

Давайте поглянемо правді у вічі. Гаррі Поттер та Рон Візлі не досягли б абсолютного нічого, якби на одній стороні з ними не було Герміони. Від складних заклинань і до енциклопедичних знань дівчина-заучка кожного разу виступала «мозком» будь-яких планів хлопців. І вона анітрохи не шкодує, що залишається формально на другому плані, адже знає і без того, що саме вона контролює ситуацію і завжди врятує друзів.

Для кількох поколінь підлітків Емма Вотсон у образі Герміони стала не лише об’єктом першого кохання, але й наочним доказом того, що розумним бути круто. Плюс – саме вона, а не Гаррі чи Рон наважалися натовкти пику Малфою.

32. Джейсон Борн

jason-bourne

Не поліцейський, що кидає виклик мафії. Не супергерой з надприродними здібностями. Не шляхетний лицар, який прагне справедливості для знедолених. Джейсон Борн радикально відрізняється від типового героя екшенів. Він не намагався врятувати світ чи бодай країну – а лише зрозуміти, хто він є насправді і чому його персона викликає такий інтерес з боку усіх пройдисвітів. Герой з почуттям гніву, страху і навіть провини. Не плаский персонаж – а справжня людина, що потрапила у скрутні обставини.

Разом з тим герой Метта Деймона демонструє справжню енергію та упевненість, коли мова заходить про виживання. Автори фільму не люблять, коли їхнього персонажа порівнюють з Джеймсом Бондом, але пишаються: саме після виходу першого з п’яти фільмів «Ідентифікація Борна» бондіана вимушена була реагувати, змінивши Пірса Броснана та Деніела Крейга і перетворивши образ головного героя з більш вишуканого та більш діючого.

31. Аттікус Фінч

atticus_f

«Почнемо з того, що ця справа ніколи не повинна була опинитися у суді…». Виступ адвоката, який спокійно, в міру тихо (щоб прислухалися) але з холодною впевненістю руйнує обвинувачення, має бути обов’язковим для перегляду усіма студентами юридичних вищих навчальних закладів.

Грегорі Пек у ролі захисника, який змагається у суді не лише зі стороною обвинувачення, а з усіма вадами суспільства, постає справжнім героєм, яким і є в книзі. Іншого актора для головного персонажа легендарного роману Лі Гарпер «Вбити пересмішника» годі й уявити.