Коли календар дарує більше ніж два стандартні вихідні, а погода ще зовсім не для пікніків на природі – що може бути кращим, ніж провести мініканікули за переглядом мінісеріалів? По кілька серій на день під попкорн з колою, чіпси з пивом чи шоколад з чаєм – і мозок відпочив.
Аби вам не довелося довго шукати – пропонуємо підбірку коротких серіалів на довгі вихідні: 8 найкращих легких варіантів для гарного відпочинку. Ніяких трилерів, фільмів жахів чи надривних драм. Лише комедії, пригоди, романтика і трохи фентезі.
11.22.63 (2016)
Хронометраж – 8 серій по 55–60 хв.
Мінісеріал, заснований на однойменному романі, написаному культовим автором жахів Стівеном Кінгом. Жахів, як ми і обіцяли, тут немає, а от подорожі у часі присутні у великій кількості.
Сюжет науково-фантастичної стрічки з детективним присмаком крутиться навколо Джейка Еппінга, роль якого зіграв Джеймс Франко («Людина-павук», «Ескадрилья «Лафаєт»). Опинившись у минулому, він прагне запобігти вбивству Джона Кеннеді.
Трохи за 40 (2003)
Хронометраж – 6 серій по 50 хв.
Г’ю Лорі у ролі лікаря – це не лише «Доктор Хаус». У цьому британському ситкомі 2003 року актор грає терапевта, у якого робоча складова переважає над родинною – і це його бентежить. Найбільше гнітить головного героя вже тривала відсутність сексу. При цьому він підозрює, що інтимне життя дружини дещо більш насичене, не кажучи вже про трьох синів – старших підлітків.
Чудова іронічна комедія з типовим британським гумором і молодим Бенедіктом Камбербетчем («Шерлок», «Доктор Стрейндж») у ролі одного з трьох синів головного героя.
Пастка-22 (2019)
Хронометраж – 6 серій по 40–45 хв.
Сатирична антивоєнна комедія знята за культовим однойменним романом Джозефа Геллера. Час подій – Друга світова війна. Місце – Італія. Персонажі – льотчики американської армії. Більшість з них не має жодного бажання підніматися у повітря, наражаючи себе на небезпеку. Джон Йосаріан серед тих, хто потрапляє у бюрократичний капкан: отримати дозвіл не літати можуть лише ті, у кого проблеми з психікою; натомість написати заяву про надання такого дозволу можуть лише люди при здоровому глузді.
Гротескна чорна комедія зібрала прекрасний акторський ансамбль: Г’ю Лорі («Доктор Хаус», «Нічний адміністратор»), Джордж Клуні («Вище неба», трилогія «Друзі Оушена»), Крістофер Еббот («Воно приходить уночі», «Грішниця») та інші.
Гордість і упередження (1995)
Хронометраж – 6 серій по 55 хв.
Культовий мінісеріал за легендарним романом Джейн Остін розповідає про історію кохання Елізабет Беннет та містера Дарсі. Чи зможуть справжні почуття здолати суспільний осуд і не зважати на відмінності у соціальному становищі?
Сцена за участю містера Дарсі, якого Колін Ферт («Король говорить», «Бріджит Джонс») зіграв у мокрій сорочці, увійшла в історію як один із найбільш незабутніх моментів британського телебачення.
Горас і Піт (2016)
Хронометраж – 10 серій по 30–65 хв.
Трагікомічний серіал, дії якого відбуваються у невеликому старомодному нью-йоркському барі, яким вже більше 100 років володіють родини Горасів і Пітів. Тут не піддалися хіпстерству і моді готувати вишукані коктейлі. Натомість бармени не гребують тим, аби розбавляти міцний алкоголь водою. А ціни, як і зарплати працівників змінюються щодня – в залежності від настрою власників.
Ситком прекрасно передав задумку авторів – трагікомічний і похмурий світ безнадії. А діалоги та дискусії між відвідувачами та працівниками прописані максимально вдало і викликають неабиякий відгук у глядачів. Атмосферність серіалу «Горас і Піт» підкреслили і критики, порівнявши його з «веб-театром».
Довгі роки (2019)
Хронометраж – 6 серій по 60 хв.
У 6-годинний серіал помістилося 15 років життя британської родини Лайонз. Вони дивляться політичні шоу по телевізору, вирішують родинні проблеми і все це – на фоні майбутніх подій світового масштабу, які відбуваються у різних країнах: повернення на пострадянському просторі до влади комуністів і табори біженців з України; будівництво китайської військової бази під носом США і перемоги ліваків на виборах у Європі; неконтрольований рух нелегалів і теракти…
Сатирична фантастична антиутопія про те, яке світ котиться під три чорти, а Велика Британія після смерті королеви поступово перетворюється на диктатуру з тиском на журналістів і оцифруванням мозку. Нудьгувати точно не доведеться.
Добрі передвісники (2017)
Хронометраж – 6 серій по 50–55 хв.
Роман культових письменників Террі Пратчета та Ніла Геймана побачив світ у 1990 році, але екранну версію отримав аж на чверть століття пізніше. Фентезі-комедія розповідає про те, як послані до людей демон Кроулі та янгол Азирафаїл полюбили земне життя і об’єднали сили заради того, аби запобігти приходу Антихриста і нищівній битві між Пелом та Раєм.
Головні ролі виконали Майкл Шин («Фрост проти Ніксона», «Королева») та Девід Теннат («Вбивство на пляжі», «Доктор Хто»). Їхні взаємини, постійні кпини та жарти створили неповторну атмосферу серіалу, який має на IMDb стабільний рейтинг вище 8.0–8.1.
Маніяк (2018)
Хронометраж – 6 серій по 27–47 хв.
Не зважайте на назву. Насправді це чорна комедія з елементами фантастики від Netflix про те, як добровольці наважилися взяти участь у тестування нового медичного препарату. Проблема лише в тому, що розробниками «чудо-пігулок» стали два лікаря з сумнівними науковими досягненнями. Вони стверджують, що кілька таблеток можуть усунути як фізичні, так і психологічні негаразди. От тільки про побічні ефекти усі якось забули.
У головних ролях – Емма Стоун («Ла-ла-ленд», «Бьордмен») та Йона Хілл («Людина, яка змінила все», «Хлопці зі стволами»). Режисером виступив Кері Фукунага («Справжній детектив», «Воно»).