Десять сучасних українських фільмів для дітей

Photo of author
Written By Nelegal

Поліна і таємниця кіностудії

Найзірковіший фільм у нашій добірці завдяки участі у ньому легендарного французького актора Жана Рено. Крім нього цей статус підсилили Василь Вірастюк (епізодична роль) і Дмитро Шуров (творець частини саундтреку).

За сюжетом, дівчинка Поліна втратила батьків. Її виховують підступні дядько і тітка, у планах родичів – отримання спадку дівчинки – кіностудії. Дівчина втікає і вирушає у сповнену пригод і небезпек мандрівку кінофільмами. Поліна з новими друзями розгадує загадки й зрештою дізнається таємницю своєї родини.

Фільм доступний для перегляду онлайн у високій якості.

Cвій голос

Документальний фільм про дитячий хор “Щедрик”. Дитячі хори діють у більшості міст України. Один з них заснували у далекому 1971 році, тобто понад 50 років тому. Це заслуговує на фільм про дітей, хоча для дітей він може бути не таким цікавим, як ігрове кіно. Все ж це погляд зі сторони на діяльність іменитого колективу.

Гамер

Найперший фільм Олега Сенцова. Фільм про підлітка, для підлітків. Чим для підлітка може бути комп’ютерна гра? Ненав’язливою розвагою? Чи, може, засобом самоствердження? Спершу Олексій досягає визнання серед друзів та відвідувачів комп’ютерних клубів свого міста. Згодом апетити зростають паралельно з майстерністю хлопця та щораз спокусливішими пропозиціями досягти перемоги на міжнародних кіберзмаганнях. Та це тягне за собою жертви – навчання в училищі, спілкування з друзями, матір’ю… Потроху віртуальність витісняє реальне життя. Це принесе результат. А що далі?

Залежність від комп’ютерних ігор вже давно є соціальною проблемою, що найсильніше вражає молодь. Стрічка в зрозумілий спосіб демонструє наслідки такої хвороби.

Фільм доступний для перегляду онлайн у високій якості.

11 дітей з Моршина

Сюжет пригодницької комедії розгортається довкола легенди, за якою місто Моршин було створено на місці падіння метеорита, багатого на цінний метал осмій. Аферистка моршинського розливу Сніжана вирішує розбагатіти, щоб вирватися з маленького містечка і почати жити на широку ногу. Але на її шляху стають місцеві діти. Згуртувавшись, вони розпочинають боротьбу зі злом.

Сторожова застава

Екранізація книжки відомого дитячого письменника Володимира Рутківського. Підліток випадково потрапляє у минуле, а саме у часи Київської Русі, селище, яке розташоване близько від ворогів. Вони вирішують напасти не лише з вояками, а й з магією. Відтак Вітя у вирі пригод і боротьби. Фільм доступний для перегляду на Youtube повністю або частинами (4 серії).

Бобот та енергія Всесвіту

Внаслідок потужного вибуху на Сонці по всій Землі може зникнути електроенергія. Електромагнітне поле Землі – це щит, збудований людьми, що формується спеціальними енергетичними Станціями, одна з яких була відключена Сміттярами – невідомими істотами. 12-річний Вадик потрапляє у вир подій і на його плечі лягає місія з порятунку світу. Йому на допомогу приходить Бобот – трансформаторна будка, носій Енергії Всесвіту. Разом вони намагаються запобігти катастрофі.

Фокстер і Макс

Школяр Макс має напружені відносини з рідними і він втікає з дому. За допомогою таємної розробки, нанофарби, він створює собі нового друга – собаку Фокстера. Пес має суперздібності, відтак з двома друзями відбуваються дивовижні пригоди. Фільм доступний для безкоштовного перегляду онлайн у хорошій якості.

Іван Сила

Фільм на основі реальнх подій про спортсмена, артиста цирку середини 20 століття Івана Фірцака. У 18 років він став артистом чехословацького цирку і побував у 64 країнах світу, дивуючи всіх своїми перемогами. Чемпіон Чехословаччини з важкої атлетики та боротьби, чемпіон Європи з культуризму. За неймовірну силу він отримав прізвисько Іван Сила — Кротон.

Іван Фірцак виграв чимало поєдинків з відомими борцями світу. З рук британської королеви він отримав шолом і пояс, оздоблені золотом та діамантами. Американська преса називала його найсильнішою людиною XX століття. 1937 року в самому розквіті своєї слави він повернувся на Батьківщину. Фільм доступний для перегляду на Youtube.

Тільки Диво

Фільм-казка. Хлопець Северин і його сестра Аніка живуть у мальовничому гірському містечку, намагаються врятувати хворого батька. З ними трапляються пригоди і випробування. Кінематографісти створили теплу зимову історію з пишними костюмами, барвистими декораціями, спецефектами, яку доречно дивитись напередодні свята Миколая.

Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке

Фільм-казка про рай і пекло, про козаків та нечисту силу. Стрічку зняли за книжкою відомого українського казкаря Сашка Лірника “Про старого козака, різдвяного чорта, чотири роги й козацький рід”. Головний герой фільму – козак, який потрапив у Пекло, де він познайомився з чортами і чортенятами, яких він взявся вчити воювати. Фільм доступний для перегляду на Youtube.