Елтон Джон: епатажний виконавець камео

Photo of author
Written By Nelegal

За 75 років життя сер Елтон Джон зробив чималий вклад не лише у музику, а й у кінематограф, оскільки писав саундтреки, знімався у фільмах та неодноразово зіграв самого себе. Для музиканта став знаковим 2019 рік: про нього вийшла біографічна художня стрічка «Рокетмен» і дитячий фільм «Король Лев», музику до якого Елтон Джон створив спільно з Тімом Райсом і Хансом Зіммером ще у 1994 році (щоправда, для аналогічного мультфільму).

Та починаючи з середини 70-их він зіграв майже 20 малих епізодичних ролей як у художніх фільмах та серіалах, так і у документальних. У більшості з них він зіграв самого себе.

«Томмі» (1975)

tommy_elthon

Сатиричний музичний фільм на основі рок-опери гурту The Who. У ньому співають та розповідають про складне життя хлопця Томмі, який народився одразу після завершення Другої світової війни. Внаслідок подружньої зради матері у нього загинув батько, а хлопець втратив зір, слух і голос. Згодом він відновлює відчуття, стає відомим завдяки вмінню грати у пінбол, що робить його релігійним лідером.

Елтон Джон зіграв у мюзиклі роль Пінбольного Чарівника, який глядачам запам’ятався великими окулярами і ще більшими черевиками. Також у фільмі зіграли зірки музики і кіно Тіна Тернер, Ерік Клептон, Джек Ніколсон.

«Лише Мінні» (1988)

Сорокап’ятихвилинна стрічка про героїню мультфільмів Волта Діснея Мінні Маус. У фільмі поєднали живих акторів й анімацію, і саме таке поєднання відбулось і під час виконання пісні Don’t breaking my heart, яку Елтон Джон заспівав з Мінні Маус.

«Елтон Джон: істерики та діадеми» (1997)

elton_tiaras

Перша документалка про на той момент уже відомого музиканта. Фільм є особливим, оскільки його зняв чоловік Елтона Джона Девід Ферніш. У двогодинній стрічці уривки з кількох виступів та інтерв’ю.

«Дорога до ельдорадо» (2000)

eldorado_elton

1519 рік, Севілья, Іспанія: двоє друзів Туліо та Мігель під час гри у кості виграють мапу, що ймовірно, показує дорогу до Ельдорадо — міфічного «міста золота» десь у Південній Америці, яку лише нещодавно відкрили…

Елтон Джон не лише заспівав пісні до цього пригодницького мультфільму, а й виконав роль оповідача. Цим самим він додав зірковості не надто успішному творінню студії DreamWorks.

«Елтон Джон: Я, я і я» (2007)

elton_me

Документальний фільм, що вийшов через 10 років після попереднього. Відтоді сталось чимало подій, які вплинули на музиканта: загинула його добра подруга принцеса Діана, він одружився… Тому сер Елтон Джон розповідає відверті спогади про себе і близьких людей.

«Кінгсмен: Золоте кільце» (2017)

Шпигунський комедійний бойовик про боротьбу організацій «Statesman» і «Kingsman» проти жорстокої і гламурної наркобаронеси Поппі, яка окрім іншого силою утримує Елтона Джона.

У ролі самого себе Елтон Джон трохи схожий на одного з перших кіноперсонажів, яких зіграв – Пінбольного Чарівника, а ще такий пернатий костюм на ньому був на ньому в одному з випусків Мапет-шоу. Та попри чудернацький вигляд, він ефектно розправляється з дужими охоронцями. Коротка сцена у кінці фільму, однак вирізняється з-поміж його інших ролей, адже тут він застосовує силу.

«Рокетмен» (2019)

elton_rocket

У байопіку роль музиканта зіграв Терон Еґертон, з яким вони були знайомі ще з «Кінгсмена». Музикант чимало розповів про своє життя Терону, давав читати щоденник. Відтак фільм вийшов доволі відвертим. Як писав після прем’єри Елтон Джон на сторінках тижневика Тhe Guardian, творці пропонували зменшити присутність наркотиків та сексу, “але всі знають, що в 70-х і 80-х у мене було багато цього всього, тому, здавалося, не було особливого сенсу знімати фільм, у якому після кожного концерту я тихенько вертаюся до свого готельного номера зі склянкою теплого молока та Біблією”. Варто взяти до уваги, що сам Елтон Джон до створення не долучався, — “очима і вухами” музиканта був його чоловік, який продюсував стрічку.

«Браян Вілсон: Довгождана дорога» (2021)

elton_road

Ще одна документальна стрічка, присвячена музиці, однак у ній Елтон Джон розповідає не про себе. А про гурт Beach Boys. Сер Елтон пригадує своє знайомство з їхнім фронтменом Браяном Вілсоном.