Найкращі різдвяні мультфільми

Photo of author
Written By Сергій К

banner-arthur

Шість найкращих мультиків до Різдва – чудова нагода провести вихідні разом з дітьми.

Місія «Різдвяний порятунок»

arthur_christmas

Династія Клаусів століттями розносить подарунки дітям по всьому світу. Допомагають їм ельфи, а керує процесом голова родини Санта. Дідусь уже на пенсії (і не зовсім при здоровому глузді), молодшого сина вважають нездібним до такої роботи, а старший син вже бачить себе на у ролі головного.

От тільки коли виявляється, що через помилку одна дитина з двох мільярдів не отримає різдвяний подарунок, саме молодший Артур вирушає з місією виправити несправедливість.

Прекрасний гумор і очікування чуда роблять цей мультфільм одним з найкращих на різдвяну тематику. А фрази «дитинууууу пропустили!» чи «комусь рояль! мабуть, добре поводився все життя» обов’язково стануть вашими родинними мемами.

Грінч

grinch_anim

Анімаційна версія класичної історії про Грінча, який живе у печері і невдоволений тим, що у казковому місті Хтоськ усі тішаться прийдешньому Різдву. Він вирішує зіпсувати свято, викравши з-під ялинок усіх будинків подарунки.

Але на заваді цим планам стає маленька Сінді Лу. Її заповітне різдвяне бажання – відпочинок для мами. Це настільки важливо, що дівчинка вирішує спіймати Санту у пастку аби особисто попросити у нього полегшити матусі життя.

Коли у пастку замість чарівника потрапляє Грінч – все перевертається у Хтоську і у душі цього зеленого зовні злого, але всередині чуттєвого персонажа.

Клаус

klaus

Несподівано по-справжньому зимовий і максимально різдвяний мультфільм створили… у південній Іспанії. В центрі сюжету – розбещений безвідповідальний юнак, який переконаний у тому, що йому в житті все діставатиметься легко – бо ж його батько має відповідальну посаду і забезпечить сину тепле місце. Але тому набридли витівки сина, тож він відсилає його на острів за Полярним колом виконувати титанічну роботу – рознести 6000 листів за рік. Тільки так нащадок зможе повернути довіру.

Проблема лише в тому, що все населення острова – два клани, які ворогують між собою і точно не налаштовані писати листи. Єдиний вихід – переконати дітей писати листи до відлюдькуватого майстра-різьбяра Клауса, який за кожен лист вирізатиме і даруватиме іграшки. Але у старого Клауса – своя непроста історія.

Надзвичайно пронизливий і щирий мультфільм, який у 2020 році виборов премію «Енні» за найкращий анімаційний фільм, а також кілька нагород від асоціації кінокритиків Детройта, Сент-Луїса, Вашингтона.

Полярний експрес

polar_expres

Коли ваші діти почнуть сумніватися у тому, що Санта Клаус чи Святий Миколай існують насправді – покажіть їм цей фільм. Хлочпик Стівен якраз був у такій ситуації вагань та сумнівів, коли перед його будинком зупинився казковий потяг, кондуктор якого запропонував поїхати до Північного полюсу.

Історія подорожі – справжня історія дружби та взаємодопомоги – не завершується і продовжується вже після повернення дітей. І лише той, хто дійсно вірить в чудо, ніколи не перестане чути різдвяний дзвіночок Санти. Навіть, коли стане дорослим.

Анімований фільм, заснований на однойменний книзі 1985 року, став першим в історії кінематографу, в якому рухи та міміка персонажів були оцифровані зі справжніх акторів. Наприклад, легендарний Том Генкс «зіграв» відразу 5 ролей.

Вартові легенд

vartovi

Усі персонажі – в одному флаконі. Це такий собі аналог «Месників» для дітей. Санта-Клаус, Зубна фея, Великодній кролик та інші герої захищають дітей та їхні мрії. Але з іншого боку барикад – темні сили. Наприклад, Бабай, який задумав вкрасти у дітей хороші сни і замінити їх кошмарами.

Хранителі легенд мають не лише зупинити процес знищення святкового настрою, але й зупинити плани лиходія, який прагне зруйнувати віру дітей у чарівних героїв. На допомогу їм приходить незнайомець Джек Холод.

Мультфільм має високий рейтинг IMDb – 7,3 та вартий уваги хоча би навіть через шикарний саундтрек – майже три десятки авторських робіт французького композитора Александра Деспла, який має у своєму послужному списку 2 статуетки «Оскар» за найкращу музику до фільмів «Форма води» та «Готель «Гранд Будапешт» (а ще – 7 номінацій на цю премію).

Оленятко Рудольф

rudolph

У оленятка Рудольфа є кумедний червоний ніс, через який його дражнять усі навколо. А ще – мрія стати одним з оленів у різдвяній упряжці Санти. Йому доведеться пройти непростий шлях аби зробити свою мрію реальність.

На цьому шляху Рудольф знайде справжніх друзів, врятує з ними подружку і пожертвує своїм бажанням заради того, аби світ став трішечки добрішим.

Мультик створений на основі однойменного оповідання 1939 року і ось уже більше 20 років вважається обов’язковим для перегляду на різдвяні свята разом з дітьми.