Кінострічки, що неочікувано для всіх завоювали світове визнання та принесли мільйони доларів
Страсті Христові (The Passion of the Christ, 2004)
Фільм показує останні 12 годин життя Ісуса Христа. В ньому відтворені найвідоміші сцени Біблії: молитва в Гетсиманському саду, зрада Іуди, розп’яття сина Божого та його воскресіння… Це складне і глибоке кіно, створене на основі Євангелія від Луки, Марка, Іоанна та Матвія.
Цікавий факт: американці ненавидять фільми з субтитрами та незрозумілими мовами. Тож коли Мел Гібсон вирішив зняти кіно, де всі персонажі говорять на арамейській та латині, скептики пророкували крах. Даремно. Фільм заробив 600 мільйонів доларів в прокаті та був прекрасно зустрітий більшістю християн світу.
Сім (Seven, 1995)
У місті з’являється серійний вбивця, що вважає себе “знаряддям Божого гніву”. У його злочинах прослідковується біблейський мотив: кожна жертва символізує один з 7 смертних гріхів. На пошук покидька відправляють двох досвідчених детективів: ветерана поліції Вільяма Сомерсета та амбітного новачка Девіда Мілза…
Цікавий факт: продюсери фільму кілька разів намагалися переписати сюжет. Вони вважали, що стрічка занадто похмура і складна для американського глядача. Однак Бред Пітт, Морган Фріман та Девід Фінчер відстояли оригінальну ідею. Що принесло стрічці 330 мільйонів доларів в прокаті та місце в ТОП-25 найкращих фільмах по версії IMDb.
Одержимість (Whiplash, 2014)
Мрія музиканта Ендрю здійснюється: він потрапляє у найкращий оркестр країни під керівництво легендарного дирижера Теренса Флетчера. Та вже на першій репетиції юнак розуміє, що його новий керівник є божевільним. Бос готовий на все заради ідеального результата. Включно з насиллям, психологічним тиском, образами своїх підлеглих. Життя Ендрю перетворюється на пекло і лише щира любов до музики змушує його боротися…
Цікавий факт: режисер Деміан Шазелл довгий час не міг отримати грошей на зйомку стрічки. Аби довести свій талант, він зняв короткометражну версію фільму і презентував її на фестивалі “Сандерс”. Критики зустріли її з захватом, а продюсери виділили на “Одержимість” 3.3 мільйона доларів. Інвестиція окупилася 15 раз.
Труднощі перекладу (Lost in Translation, 2003)
Токіо. Двоє самотніх людей, що мають проблеми в сім’ї, знайомляться знайомляться за тисячі миль від рідного дому. Він – старіючий актор, котрий знімається у японській рекламі. Вона – молода жінка, що переїхала в Азію разом з чоловіком і не може знайти своє призначення. Між Бобом та Шарлотою миттєво виникає дружба, котра допомагає їм зрозуміти проблеми та змінити життя на краще…
Цікавий факт: Перший фільм Софії Копполи провалився в прокаті. Тож ніхто не поспішав виділяти кошти на її другу стрічку. Їй довелося в буквальному сенсі випрошувати гроші у продюсерів. Результат перевершив будь-які очікування: 120 мільйонів доларів у прокаті при 4-мільйонному бюджеті.