Найкращі екранізації роману “Ромео та Джульєтта”

Photo of author
Written By Зеник

Красиві фільми по найвідомішій трагедії в історії людства

Ромео і Джульєтта від Франко Дзефіреллі (Romeo and Juliet, 1968)

Найкращий фільм про Ромео та Джульєтту за версією кінокритиків. Він здобув одразу два Оскара та зібрав фантастичні (на той час) 40 мільйонів доларів.

roetta-1

Ромеро з друзями проникає на свято своїх ворогів – сімейства Монтеккі. Там він знайомиться з найпрекраснішою дівчиною у світі. Вони миттєво закохуються в одне одного. І хоча їх роди ненавидять одне одного, молоді люди вирішують бути разом попри будь-які обставини.

roetta-2

Ромео+Джульєтта від База Лурманна (Romeo+Juliet, 1996)

Найсміливіша кіноадаптація Шекспіра. Події трагедії перенесені у нас час. Шпаги замінили на пістолети, благородні роди – на ганстерські клани, древню Верону – на сучасний мегаполіс. Однак у стрічці збережений дух оригінального твору та його прекрасні вірші.

roetta-3

Цікаві факти про стрічку:

1) Режисер фільму з самого початку бачив головним героєм Леонардо Ді Капріо. Сам Лео спершу відмовився від ролі, та після ознайомлення з сценарієм він різко передумав.

2) На рекламних щитах фільму можна побачити уривки з оригінального твору Уільяма Шекспіра

3)На роль Джульєти претендувала Кейт Уінслет. В цей фільм її не взяли, але вже через рік вона зіграла з Леонардо в ще більш маштабній драмі – “Титанік”.

roetta-4

Ромео і Джульєтта від Карла Карлеї (Romeo and Juliet, 2013)

Ця екранізація Шекспіра є найбільш близькою до оригіналу. Її знімали у Вероні та інших італійських містах. Для неї шили оригінальні костюми за ескізами ХІІ століття. Дух та атмосфера стрічки максимально відповідають середньовічному роману…

romeo-fix-2

Цікаві факти про фільм:

1) Ця картина вийшла через 90 років після прем’єри першої екранізації “Ромео та Джульєтта” та через 45 років після виходу стрічки Франко Дзефіреллі

2) Роль Джульєтти дісталася 15-літній акторці. Через це зі сценарію довелося викинути усі “дорослі сцени”

romeo-fix