Фільми про шалене кохання, що змінило світ

Photo of author
Written By Зеник

Кіно про любов, що руйнувала древні царства та творила цивілізації

Клеопатра (Cleopatra, 1963)

Найдорожчий фільм ХХ століття, що коштував понад $ 300 000 000 у сучасних цінах. У ньому взяли участь головні секс-символи епохи – Елізабет Тейлор та Річард Бертон.

Сюжет: прекрасна цариця Клеопатра стає коханою Юлія Цезаря та народжує від нього дитину. Вона робить усе, аби зберегти велич своєї батьківщини. Однак Цезар неочікувано помирає, а його наступник (Октавіан Август) хоче підкорити Єгипет. Клеопатрі доводиться об’єднатися з іншим впливом політиком – Марком Антонієм. Вони утворюють новий союз, який швидко перетворюється у найпалкіше кохання.

kohannya_szo_zminilo_lyudstvo-2

Історична довідка: Кохання Клеопатри та Антонія призвело до громадянської війни в Римі, в результаті якої виникла Римська імперія.

Загублений рай (Stealing Heaven, 1988)

Франція, ХІІ століття. Священнослужитель та прекрасна дівчина полюбили одне одного. Однак вони не можуть бути разом – шлюб знищить кар’єру перспективного клірика. Не маючи сил розірвати стосунки, пара тримає їх у секреті. Та невдовзі про таємний роман стає відомо родичам красуні…

kohannya_szo_zminilo_lyudstvo-3

Історична довідка: фільм розповідає історію Абеляра – великого мислителя, творця філософії концептуалізму. Любов різко змінила його життя та змусила сконцентруватися на викладанні і науковій діяльності.

Ще одна з роду Болейн (The Other Boleyn Girl, 2008)

Сестри Анна та Марія Болейн є фаворитками Генріха VIII. Кожна з них по-своєму любить могутнього короля та прагне його прихильності. Однак лише одна із них зможе зайняти трон…

kohannya_szo_zminilo_lyudstvo-4

Історична довідка: Генріх VIII одружився на одній із сестер. Аби скасувати попередній шлюб, він вигнав з країни католиків та створив англіканську церкву. Так історія кохання призвела до виникнення нової релігії.

Новий Світ (The New World, 2005)

Капітан Сміт сходить на землю Північної Америки разом з першими колоністами. Він одразу ж вступає у сутичку з індіанцями та потрапляє у полон. Вождь племені наказує стратити бранця, але прекрасна Покахонтас проти. Вона рятує життя Сміту і робить усе, аби примирити корінних американців з колоністами…

kohannya_szo_zminilo_lyudstvo-5

Історична довідка: Покахонтас – це реальний історичний персонаж, що забезпечила мир (нехай і короткий) між європейцями та індіанцями. Вона відіграла не останню роль в тому, що її племя існує і сьогодні, на відміну від сотень знищених народів Америки.