Легендарне кіно жанру фентезі

Photo of author
Written By Зеник

ТОП 5 фентезі-фільмів з блискучим сюжетом. Ці стрічки сподобаються дітям, підліткам та дорослим, а також ідеально підійдуть для сімейного перегляду.

Володар Перснів (The Lord of the Rings, 2001-2003)

Легендарна трилогія по мотивам Джона Толкіена. Фільми зібрали 17 статуеток “Оскар” та 3 млрд. доларів у прокаті. Кожна з картин увійшла в ТОП-20 найкращих кінострічок по версії IMDb.

fentezi-fix

Ці картини популяризували жанр та прославились як найбільш вдала екранізація книг. А остання частина встановила світовий рекорд: вона здобула усі 11 статуеток “Оскар” (перший і єдиний випадок в історії людства).

Гаррі Поттер (Harry Potter, 2001-2011)

8 блискучих фільмів, знятих найкращими режисерами Британії, США та Мексики по серії книг “Гаррі Поттер”. Ці кінострічки зібрали понад 7.5 мільярдів доларів у прокаті та стали класикою жанру фентезі.

fentezi-3

На картинах про “хлопчика-чарівника” виросло сучасне покоління. Основну серію завершили майже 10 років тому, однак по мотивам “Гаррі Поттера” досі ставлять п’єси та знімають спін-офи (“Фантастичні звірі і де їх шукати”). Ці стрічки входять у кожну колекцію та підбірку найкращого фентезі

Хроніки Нарнії (The Chronicles of Narnia, 2005-2010)

Хороші фентезі-фільми по книгам Клайва Льюїса – одного з “батьків жанру” та близького друга Джона Толкіена. Ці кінострічки зібрали понад 1.5 мільярда доларів у прокаті та стали класикою серед прихильників магії.

fentezi-4

Цікавий факт: пасинок Клайва Льюїса не хотів продавати права на екранізацію. Він вважав, що книги батька не вийде втілити у кіно на гідному рівні. Його вдалося переконати у зворотньому після демонстрації сучасних можливостей компютерної графіки.

Лабіринт Фавна (El laberinto del fauno, 2006)

Блискуче поєднання фентезійного світу та історичної хроніки доби іспанської диктатури. Фільм завоював одразу 3 “Оскари” (за грим, операторську роботу, художню постановку), премію Сатурн та BAFTA. Автор (Гільєрмо дель Торо) хотів зняти другу частину історії, але він був змушений відмовитись від продовження заради кінострічки “Хелбой 2”.

fentezi-5

Цікавий факт: на прем’єрі картини “Лабіринт Фавна” Стівен Кінг серйозно нервував. Гільєрмо дель Торо шалено зрадів цьому факту, адже йому вдалося налякати самого “короля жахів”.

Міст в Терабітію (Bridge to Terabithia, 2007)

Добре, наївне та зворушливе кіно про дітей, що вчить боротися зі страхом та долати перешкоди. у ньому піднімаються теми дорослішання, дружби, самотності. Попри простоту, це філософська картина, що не лише покращує настрій, але й надихає на зміни. Перед вами найкраще фентезі для сімейного перегляду!

fentezi-6

Цікавий факт про “Міст в Терабітію”: бюджет фільму склав 20-25 мільйонів доларів (при цьому ¼ суми потратили на рекламу). Незважаючи на обмежені ресурси, автори зняли першокласне кіно та окупили витрати у 6 раз, зібравши майже 150 млн. $ у прокаті.