Ознайомтесь з життям та досягненнями жінок, що стали легендами у політиці, музиці, науці. Кожна з них змінила хід історії та довела, що “прекрасна стать” нічим не поступається “сильній половині людства”.
Єлизавета (Elizabeth, 1998)
В 1554 році Англія готується до вторгнення іспанців. Проти неї плетуть інтриги французький король та Папа Римський. Всередині країни йде запекла боротьба між католиками та протестантами.
В цей нелегкий час престол займає юна дівчина, до якої ніхто не ставиться серйозно. А дарма. Адже в найближчі роки Єлизавета ввійде в історію як найвидатніша королева Британських островів та закладе основи сучасного світу…
Іоанна — жінка на папському престолі (Pope Joan, 2009)
Історія про доньку сільського священика, що мала непереборну тягу до знань. Аби подолати середньовічні обмеження на жіночу освіту, вона видає себе за чоловіка та присвячує життя церкві – тодішньому центру наук. Їй вдається попасти у Рим та завоювати прихильність верхівки духовенства. Невдовзі перед Іоанною відкриваються перспективи, яких не мала ні одна жінка на заході…
Життя у рожевому кольорі (La Vie en Rose, 2007)
Стрічка про французьку співачку Едіт Піаф, що охоплює всі етапи життя – від голодного дитинства до останніх днів. У картині розкривається любов, пристрасть, трагедії та розчарування великої артистки.
Залізна леді (The Iron Lady, 2011)
Великі дні Англії давно позаду. Вона втратила колонії, міжнародний вплив, потужну економіку. Її народ не вірить в краще майбутнє та страждає від гірких розчарувань. У цих умовах владу бере Маргарет Тетчер – леді з залізним характером… Фільм розкриває не лише досягнення політика, але і її особисте життя.
Марія Кюрі (Marie Curie, 2016)
В ХХ столітті наука вважалась виключно чоловічою справою. На жінок дивилися скоса, їх не сприймали серйозно. Але Марі це не злякало. Вона відкрила світу радій та полоній, здобула найпрестижнішу нагороду серед науковців, зруйнувала міф про неповноцінність прекрасної статті. Також у фільмі висвітлюється любов та сім’я Марії, передається атмосфера Парижу на стику ХІХ та ХХ століть…