Актор підтримує Україну: Орландо Блум побував у постраждалих від війни містах

Photo of author
Written By Nelegal

Відомий голлівудський актор Орландо Блум як Посол доброї волі ЮНІСЕФ впродовж трьох днів у Києві та області спілкувався з українськими дітьми та їхніми родинами, які постраждали від війни. Про це повідомила пресслужба ЮНІСЕФ в Україні.

Блум відвідав міста Київ, Ірпінь і село Демидів, щоб на власні очі побачити той руйнівний вплив війни на життя дітей в Україні. В Ірпені актор оглянув школу, де за підтримки ЮНІСЕФ підвал облаштували під бомбосховище. Тож тепер учні можуть продовжувати заняття навіть під час повітряної тривоги. Посол доброї волі також відвідав дитячі точки «Спільно» в Ірпені та Києві, де грають та навчаються діти, зокрема ті, що були переміщені через війну. У цих просторах малеча також може отримати психологічну підтримку, медичні огляди та перенаправлення до спеціалізованих сервісів. У 2022 році понад 500 тисяч дітей та їхніх опікунів завітали до 180 точок «Спільно» по всій Україні.

un0820085

«Коли я вперше потрапив в Україну в 2016-му, я побачив катастрофічний вплив, який війна справила на дітей та їхні родини. Я усвідомив, наскільки важливим для малечі є забезпечення базових потреб, як-от відвідування школи чи психосоціальна підтримка. Зараз, коли страждають діти по всій країні, така підтримка важлива як ніколи.

Деякі з дітей, яких я зустрів, як-от десятирічна Ганна з Волновахи, Донецької області, вже понад рік мають обмежений доступ до очного навчання. Хоча ЮНІСЕФ докладає зусиль, аби ці діти могли продовжувати навчатися онлайн, їм не вистачає саме живого спілкування з однокласниками та вчителями. Це особливо важливо для молодших дітей, адже така взаємодія є ключовою для їхнього емоційного та когнітивного розвитку, а екран комп’ютера не здатен цього замінити».

un0820052

За останніх 13 місяців тисячі шкіл в Україні серйозно пошкодили або повністю зруйнували внаслідок бомбардувань та обстрілів. Через це майже 2,7 мільйона українських школярів змушені відвідувати заняття онлайн чи навчатися у змішаному форматі. У країнах, куди виїхали біженці двоє з трьох українських дітей наразі навчаються як слід. Нещодавнє дослідження ЮНІСЕФ показало, що особливо потерпають від цього діти дошкільного віку, оскільки вони втрачають можливість здобувати критично важливі навички, необхідні для успішного навчання у школі. Ці та інші теми прав дітей і відновлення направленого на розвиток дитини були також в центрі уваги під час зустрічі Блума з Президентом України Володимиром Зеленським.

«На тлі хаосу та невизначеності, що є наслідками війни, продовження навчання є надважливим інструментом збереження ментального здоров’я та добробуту малечі. Це особливо важливо в перші роки життя, коли діти розвивають свої навчальні та емоційні здібності, які їм необхідні, щоб повністю реалізувати свій потенціал», — резюмував Блум.

un0820206

Протягом минулого року ЮНІСЕФ в Україні забезпечував послуги освіти, охорони здоров’я, зокрема ментального здоров’я, та психосоціальну підтримку, харчування, воду та санітарію, а також послуги захисту для дітей і родин, які постраждали від війни. У країнах, які приймають українських біженців, ЮНІСЕФ співпрацює з владою на національному та місцевому рівнях, а також об’єднує зусилля із організаціями громадянського суспільства для надання екстреної допомоги та підтримки родинам, які змушені були шукати прихистку далеко від рідного дому. Оскільки бойові дії продовжуються, а потреби українців зростають, ЮНІСЕФ і далі надає допомогу дітям в Україні та сусідніх державах. На це організація потребує $1,05 мільярда, що дозволять задовольнити потреби 9,4 мільйона людей, зокрема 4 мільйонів дітей, на яких значно вплинула війна.