Чудові кінострічки, що викликали потужну любов і палаючу ненависть
Механічний апельсин (A Clockwork Orange, 1971)
Недалеке майбутнє. Александр очолює найжорстокішу банду у Лондоні. На його рахунку пограбування, напади на беззахисних людей, згвалтування, мародерство, сотні інших правопорушень… Одного дня хлопця затримують полісмени та відправляють на експериментальну програму “лікування від злочинності”.
Після прийому невідомих препаратів та перегляду психотропних матеріалів, Александр втрачає змогу чинити насильство. Він виходить з тюрми та зустрічається з людьми, що постраждали від його руки. Однак тепер він сам перетворився у жертву, котра не може постояти за себе…
Фільм критикували за жорстокість та цинізм. Критики 70-х звинувачували режисера у поганому прикладі для молоді. Картину “Механічний Апельсин” заборонили в більш ніж 30 країнах, а її творцю (Стенлі Кубрику) неодноразово погрожували. Втім, через 40 років ставлення до кінострічки сильно змінилися. Тепер вона сприймається як “вічна класика”.
Остання спокуса Христа (The Last Temptation of Christ, 1988)
Фільм про Ісуса Христа та випробування, котрі йому довелося пройти на шляху до становлення Месією. Він зображає сина Божого як просту людину, що опиняється у надскладних обставинах і шукає правильне рішення…
Через вільне трактування Біблії і неймовірну жорстокість, десятки тисяч християн вийшли на мітинг проти цієї стрічки. Її критикували католики, протестанти та православні, проти нею висловлювалися іудеї та мусульмани. Режисер (Мартін Скорсезе) найняв кількох тілоохоронців, аби захистити себе на показі власної стрічки.
Природжені вбивці (Natural Born Killers, 1994)
Двоє нещасних і глибоко травмованих людей знаходять одне одного. Їх об’єднує ненависть до усього світу та садистські нахили. Вони живуть одним днем – вбивають, грабують, порушують будь-які правила та кохають з неймовірною пристрастю
Врешті-решт, злочинців заарештовують і відправляють до в’язниці. Та це лише початок, а не кінець їх історії…
Фільм “Природжені вбивці” надихнув двох американських школярів на теракт, в ході якого загинули 13 людей. Після цієї події сотні тисяч людей виступили за повну заборону стрічки “Природжені вбивці”, а сам режисер публічно засудив терористів.
Борат (Borat, 2006)
Соціальна комедія. Комік Саша Барон Коен видає себе за Бората – казахстанського журналіста, що приїхав в США для культурного обміну. Цей персонаж є йолопом, шовіністом та расистом, що веде себе мов тварина. Однак він викликає сміх, а не ненависть. Справжнім антагоністом є самі американці, котрі охоче сміються з дикуна та демонструють у розмовах з ним свої найгірші риси… Це дуже смішна та гостросоціальна стрічка
Після виходу фільму, президент Казахстану заборонив його прокат. 50 американців подали в суд на Сашу Барон Коена. Кілька героїв фільму втратило роботу, четверо студентів вигнали з університету, ряд політиків опинилися в іміджевому скандалі…