Культові фільми, в чий успіх ніхто не вірив

Photo of author
Written By Зеник

Кінострічки, що неочікувано для всіх завоювали світове визнання та принесли мільйони доларів

Страсті Христові (The Passion of the Christ, 2004)

Фільм показує останні 12 годин життя Ісуса Христа. В ньому відтворені найвідоміші сцени Біблії: молитва в Гетсиманському саду, зрада Іуди, розп’яття сина Божого та його воскресіння… Це складне і глибоке кіно, створене на основі Євангелія від Луки, Марка, Іоанна та Матвія.

nnv-2

Цікавий факт: американці ненавидять фільми з субтитрами та незрозумілими мовами. Тож коли Мел Гібсон вирішив зняти кіно, де всі персонажі говорять на арамейській та латині, скептики пророкували крах. Даремно. Фільм заробив 600 мільйонів доларів в прокаті та був прекрасно зустрітий більшістю християн світу.

Сім (Seven, 1995)

У місті з’являється серійний вбивця, що вважає себе “знаряддям Божого гніву”. У його злочинах прослідковується біблейський мотив: кожна жертва символізує один з 7 смертних гріхів. На пошук покидька відправляють двох досвідчених детективів: ветерана поліції Вільяма Сомерсета та амбітного новачка Девіда Мілза…

nnv-3

Цікавий факт: продюсери фільму кілька разів намагалися переписати сюжет. Вони вважали, що стрічка занадто похмура і складна для американського глядача. Однак Бред Пітт, Морган Фріман та Девід Фінчер відстояли оригінальну ідею. Що принесло стрічці 330 мільйонів доларів в прокаті та місце в ТОП-25 найкращих фільмах по версії IMDb.

Одержимість (Whiplash, 2014)

Мрія музиканта Ендрю здійснюється: він потрапляє у найкращий оркестр країни під керівництво легендарного дирижера Теренса Флетчера. Та вже на першій репетиції юнак розуміє, що його новий керівник є божевільним. Бос готовий на все заради ідеального результата. Включно з насиллям, психологічним тиском, образами своїх підлеглих. Життя Ендрю перетворюється на пекло і лише щира любов до музики змушує його боротися…

nnv-4

Цікавий факт: режисер Деміан Шазелл довгий час не міг отримати грошей на зйомку стрічки. Аби довести свій талант, він зняв короткометражну версію фільму і презентував її на фестивалі “Сандерс”. Критики зустріли її з захватом, а продюсери виділили на “Одержимість” 3.3 мільйона доларів. Інвестиція окупилася 15 раз.

Труднощі перекладу (Lost in Translation, 2003)

Токіо. Двоє самотніх людей, що мають проблеми в сім’ї, знайомляться знайомляться за тисячі миль від рідного дому. Він – старіючий актор, котрий знімається у японській рекламі. Вона – молода жінка, що переїхала в Азію разом з чоловіком і не може знайти своє призначення. Між Бобом та Шарлотою миттєво виникає дружба, котра допомагає їм зрозуміти проблеми та змінити життя на краще…

nnv-5

Цікавий факт: Перший фільм Софії Копполи провалився в прокаті. Тож ніхто не поспішав виділяти кошти на її другу стрічку. Їй довелося в буквальному сенсі випрошувати гроші у продюсерів. Результат перевершив будь-які очікування: 120 мільйонів доларів у прокаті при 4-мільйонному бюджеті.