Найкращі серіали-екранізації 2021 року. ТОП-7

Photo of author
Written By Сергій К

lupin_1

Коли герой одного старого фільму пророкував зникнення театру та кіно через засилля телебачення, навряд чи він мав на увазі нинішню ситуацію і телесеріали, як повноцінний жанр.

Повнометражне кіно у 2020 році отримало потужний удар через пандемію і закриття кінотеатрів. Натомість стимул до розвитку отримали стримінгові платформи та автори телевізійних серіалів, які вхопилися за шанс і наростили обсяги виробництва.

Але нові ідеї сценаристів за такими темпами не завжди встигають, тож логічно, що режисери звернулися до перевірених рецептів – адаптації відомих літературних творів.

Пропонуємо вам ТОП-7 серіалів 2021 року, заснованих на класичних романах або навіть цілих циклах літературних творів – найкращі серіали-екранізації.

Підземна залізниця

underground_rail

Свого часу президент США Барак Обама назвав роман Колсона Вайтгейда «великим» і включив його до списку книг, які би він рекомендував прочитати кожному. Тепер пропагувати історію буде оскароносний режисер Баррі Дженкінс, відомий за гостросоціальними фільмами «Місячне сяйво» та «Якби Біл-стріт могла заговорити».

В книзі, яка у 2017 році отримала Пулітцерівську премію, розповідається про втечу з плантації двох чорношкірих рабів. Ситуація ускладнюється тим, що жінка, рятуючись від переслідувачів, вбиває білого – тож тепер на втікачів полюють з особливим розмахом та особливою жорстокістю. Чи вдасться їм «підземною залізницею» втекти до північних штатів та знайти там спокійне життя?

Цікаво, що «підземна залізниця» дійсно існувала в історії США, проте в уявленні героїв роману вона була реально існуючою мережею тунелів з рабовласницького Півдня на значно толерантнішу Північ. Насправді ж це була лише фігура мовлення, а «машиністами» були звичайні люди на поверхні, які допомагали втікачам дістатися кінцевого пункту подорожі. Але і автор роману, і, схоже, режисер перетворить метафору на реальність.

Володар перснів

lord_rngs_11

Рано чи пізно це мало статися. Фентезійний епос шляхами легендарного всесвіту Толкієна отримає ще й серіальну версію. Масштаб вражав ще на етапі підготовки до зйомок: 250 мільйонів доларів за право екранізації і 1 мільярд доларів на сам процес створення серіалу. І ще один нетиповий момент – ще до прем’єри підписано угоду на зйомку 5 (!) сезонів «Володаря перснів». Зазвичай навіть найбільш успішні серіали зазирають наперед не більше, ніж на 2 сезони і вкрай рідко – на 3.

Матеріалу вистачить, адже сюжет почнеться задовго до подій, викладених у всесвітньовідомій трилогії – з часів, коли Саурон лише кував свій перстень. Очікується, що серіал змусить шанувальників фентезі забути про існування «Гри престолів». Принаймні Amazon зробив для цього все можливе, зібравши потужну команду сценаристів, серед яких – автори таких успішних шоу, як «Пуститися берега», «Клан Сопрано», «Ганнібал» та «Дивні дива». Також у команді – головний спеціаліст з творчості Толкієна, філолог Алан Шиппі.

Щодо акторів, то автори лише у грудні минулого року оприлюднили список – без вказування конкретних ролей. У ньому – Роберт Арамайо («Гра престолів», «King’s Man: Початок»), Овейн Артур («Смерть у раю», «Вавилон»), Назанін Бон’яді («Батьківщина», «Готель «Мумбаї»), Том Бадж (« Останній потяг до Фрео», «Кенді»), Морфід Кларк («Темні матерії», «Кохання і дружба»), Джозеф Моул («Гра престолів», «Ціна правди»), Маркелла Кавена («Моє життя – вбивство», «Крик»), Ема Горват («Шибениця-2») та інші.

До початку пандемії перші дві серії встигли зняти, але потім команда вимушена була піти на карантин і повернутися лише восени. Зйомки триватимуть до літа 2021 року. Прем’єра, вочевидь, відбудеться ближче до осені.

Фундація

ion_tv_show_trailer

Це – один з найбільш амбіційних серіальних проєктів. Шоу Девіда Ґоєра («Темний лицар», трилогія «Блейд») для Apple TV базується на однойменній серії науково-фантастичних книг класика світової літератури цього жанру – Айзека Азімова.

Міжпланетна галактична імперія, на думку одного з її підданих, обов’язково впаде, тож пора вже зараз потурбуватися про збереження цивілізації. Тож головний герой засновує «Фундацію», діяльність якої не подобається імператору.

Головні ролі дісталися Джареду Гаррісу («Чорнобиль», «Терор») та Лі Пейсу («Хоббіт», «Живий за викликом»). Наразі мова йде про 10 епізодів, які перекажуть сюжет трьох перших романів циклу Азімова з семи. Очікується, що прем’єра відбудеться у червні 2021 року, проте у цьому випадку таокж були суттєві затримки через пандемію, тож гарантувати точних дат поки не можуть навіть автори телесеріалу.

Історія Лізі

liseys-story-moore

Рекорсдмен за кількістю екранізацій – Стівен Кінг. Тепер Apple TV обрав для поповнення списку творів живого класика його «улюблений роман» (принаймні, у цьому письменник зізнався).

Серіал розповідає про вдову Лізі, яка переглядає рукописи померлого чоловіка-письменника, намагаючись краще розібратися у його минулому. І була би це звичайна драма, якби не моторошний претендент на ці папери. Він вимагає їх собі, погрожуючи Лізі серйозними неприємностями. І, схоже, він може виконати свої погрози.

Головну роль у серіал отримала зірка першої величини – Джуліанн Мур («Кінець роману», «Все ще Еліс»). ЇЇ партнери по знімальному майданчику – Клайв Овен («Близькість», «Місто гріхів») та Дейн Де Гаан («Ліки від щастя», «Убий своїх коханих»).

Люпен

lupin_5

П’ять перших серій цього телешоу вже вийшли на екрани у січні. Решту п’ять епізодів першого сезону покажуть лише влітку. Але вже відомо, що історія матиме продовження – другий сезон вийде у 2022 році. Поки що маємо роботу, яка стала однією з найбільш обговорюваних на початку року і зібрали високі рейтинги.

Проєкт Netflix заснований на романах класика французької детективної літератури Моріса Леблана. От тільки це не переказ історій видатного джентльмена-грабіжника, а варіації на тему із серйозними змінами сюжету. В результаті отримали французьку відповідь британському Шерлоку з Камбербетчем.

Події розгортаються не у 19 столітті, а зараз. Головний герой навіть ім’я носить не канонічне – Ассан Діоп. І він – нащадок африканців. Але, принаймні, «професію» він зберіг і бере участь у викраденні королівських коштовностей з Лувра. Головну роль шляхетного грабіжника зіграв чарівний Омар Сі («1+1», «Самба», «Шоколад»).

Прибиральниця

land_tv

Міні-серіал з 6 епізодів від Netflix базується на автобіографічному романі Стефані Ленд – бестселері New York Times про жінку, яка прагне покінчити з бідним життям. Власне, книга саме так і називається «Прибиральниця: Історія матері-одиначки, яка вирвалася зі злиднів».

28-річна Стефані планує поїхати з провінційного містечка, вступити до університету та стати відомою письменницею. Але шлях до спіху ускладнюється звісткою про незаплановану вагітність. Але хто сказав, що навіть працюючи прибиральницею і одночасно виховуючи дитину, не можливо йти до власної мрії?

Старий

the_old_man

Американського письменника Томаса Пері у нас знають не дуже добре (не плутати з публіцистом 19 століття), втім він достатньо відомий на батьківщині, як успішний автор кримінальних романів та трилерів. Один з найспішніших – драматичний трилер «Старий» – випустять у форматі телесеріалу FX та Hulu.

Головний герой – звичайний, на перший погляд, пенсіонер Ден Чейз. Проте він приховує таємницю про свій армійський досвід і дезертирство 35-річної давнини. Причому про це пам’ятає не лише він, але й люди, які досі розшукують Чейза аби вбити його. Коли ховатися вже неможливо – пора братися за зброю.

Крім інтригуючого сюжету «Старий» має ще один вагомий аргумент для перегляду. Це Джеф Бріджес («Великий Лебовскі», «Шалене серце», «Справжня мужність»). А поруч буде не менш легендарний Джон Літгоу («Декстер», «Сенсація»).