Фільми і мультфільми про Миколая

Photo of author
Written By Nelegal

Миколай – досить популярний в Україні святий, а його життєпис міг би стати основою байопіка. Втім, головною авдиторією кінематографічних творів про нього є діти. Відтак, українські дорослі популяризують як Миколая, так і дитяче зимове свято: як фільмами, так і мультиками.

Повнометражні фільми про Миколая

Наразі український професійний кінематограф не може похвалитись справді успішними фільмами на цю тему. Станом на 2022 рік їх лише два.

Пригоди S Миколая

Молода сім’я приїздить з великого міста у мальовничі зимові Карпати. Переїзд ускладнюють далеко не найкращі відносини між батьками, однак зовсім інакша ситуація в Артема і його старшої сестри Поліни. Дітям та їхнім новим друзям доведеться протистояти намірам грабіжника, який випадково пограбував справжнього Миколая.

Цю кіноісторію запрем’єрили у грудні 2018 року. Досвідчений кіноман може розпізнати у ній чимало запозичень та кліше з голлівудських сімейних і дитячих фільмів. А комусь одразу згадається найвідоміша дитячо-грабіжницька франшиза усіх часів і народів. Також сумнівною є акторська гра головних дорослих персонажів. Та варто зазначити, що маму зіграла відома телеведуча Маша Єфросиніна, а грабіжника “Кабана” – спортсмен і віднедавна політик Василь Вірастюк. Тому чи не найпереконливіше грають діти та Григорій Боковенко – власне Миколай. Його у кадрі досить мало як на такий фільм, сюжетна лінія святого слугує швидше для зав’язки усієї історії.

Та попри це, стрічка має шанс на сезонну популярність серед наймолодших телеглядачів та користувачів інтернету, адже доступна онлайн.

В.о. Святого Миколая

Фільм, у якому показують як святкують Миколая у сучасному Львові: діти пишуть листи, дорослі – шукають подарунки і готуються стати “миколаями”.

Сюжет: за тиждень до настання свята Миколай іде на лікарняний. Щоправда, він встиг підготувати подарунки для всіх слухняних дітей, крім дев’ятирічної Юсті, яка не написала йому листа з побажаннями. Через хворобу герой тимчасово передає свої обов’язки батькові дівчинки. Останній втратив дружину та закинув музику, намагаючись побудувати кар’єру ведучого.

Дитячий мюзикл є не надто популярним в Україні жанром кіно. Та саме таким є “В.о. Святого Миколая”. І що важливо – більшість музично-танцювальних номерів тут виконали учні вокально-хореографічної студії. Тобто це фільм, у якому втілили принцип “діти для дітей”.

Прокат кінотеатрами України відбувся на свята, зимою 2021-22 року. А онлайн фільм доступний на Megogo: www.megogo.net/ua/view/20632256-v-o-svyatogo-mikolaya.html

Аматорські короткометражні фільми про Миколая

Зворушливі та лаконічні, непрофесійні, але показують традиції свята. Народна творчість присвячена традиціям святкування і найзаповітнішим бажанням діток.

Нерідко у листах дітей до Миколая бувають дивні прохання. Та їх неважко реалізувати, а якщо це станеться – посилить віру дитини у диво.

Кількахвилинний фільм про те, що листи до Миколая все ще пишуть від руки на папері. А подарунки він все ще кладе під подушку.

Багатьох дітей України об’єднує те, що їхні найзаповітніші подарунки, точніше бажання – одинакові. І вони про це пишуть у листах Миколаю. Такий подарунок знайти, подекуди, складно. Та інколи це трапляється, адже це і є обов’язком Чудотворця. Ви здогадались що це? Якщо ні, то додивіться до кінця.

Дзідзьо – «Лист до Миколая»

Іронічний та смішний співак Дзідзьо створював імідж простого чоловіка з села і завдяки смішним короткометражним фільмам на свому ютуб-каналі. “Класичним” і улюбленим серед його публіки та українських користувачів інтернету є його «Лист до Миколая».

У ньому йдеться про нібито звичайний вечір перед святом і як його пережили Дзідзьо, його двоє друзів та сусіди. Відео доволі просте, зрозуміле швидше дорослим, аніж дітям. Однак у ньому вдосталь святкових атрибутів: поява Миколая, заповітні та банальні бажання, мандаринки, гірлянди, подарунки під подушкою.

Мультфільм про Миколая

Про походження реального святого Миколая і його вшанування в Україні можна дізнатись саме з цього мультфільму. У ньому поєднали вигадану історію (казку) та коротку історичну довідку.

Стилістика анімаційного мультика дещо “телевізійна”, втім озвучення – від відомих у Львові співаків. Голоси персонажів мультфільму належать відомим співакам Павлу Табакову (Чортик), Оксані Мусі (Ангел) та Ярославу Нудику з «Піккардійської терції» (Святий Миколай).