Найкращі фільми до 8 березня

Photo of author
Written By Сергій К

hidden-figures21

Міжнародний жіночий день у всьому світі сприймають по-різному. Десь це просто свято весни, десь – тюльпани і шампанське усім представницям жіноцтва, а десь – вшанування діяльності жінок, які десятиліттями боролися за свої права.

У будь-якому випадку, хто би як не ставився до цього дня, поки що він – вихідний. А це значить, що є чудова нагода провести його у домашньому затишку, переглядаючи найкращі фільми до 8 березня.

Коко до Шанель (2009)

koko-do-shanel_1280x720

Стрічка для всіх шанувальників моди та біографічних фільмів. Сюжет, як зрозуміло з назви, розгортається навколо однієї з найбільш відомих у фешн-світі постаті – Габріели Бонер Шанель. Це початок її успішного шляху – вона ще не Коко, працює звичайною швачкою та додатково заробляє у кабаре.

Елегантний романтичний фільм про те, що жінка за будь-яких умов залишається жінкою і здатна талантом і наполегливістю здійснити власну мрію. У головній ролі – вишукана, тендітна Одрі Тоту («Амелі», «Код да Вінчі»), яка просто ідеально вписалася у цей образ.

Залізна леді (2011)

iron_lady_21

Меріл Стріп («Диявол носить Прада», «Mamma Mia!») небезпідставно вважається однією з найбільш знакових акторок Голівуду. Одних лише номінацій на Оскар – 18! І три статуетки найпрестижнішої премії у світі кіно. Тож коли постало питання, хто має зіграти роль такої самої лідерки у світовій політиці Маргарет Тетчер – правильна відповідь була лише одна.

Автобіографічна драма розповідає про важкий досвід першої жінки на посаді голови уряду Великої Британії, яка мусить долати не лише економічні та політичні складнощі, але й гендерні та класові бар’єри. Прізвисько «Залізна леді» просто так не дають.

Приховані фігури (2016)

hidden-figures212

Фільм, що заснований на реальних подіях. 60 років тому, коли уся Америка працювала над першим польотом у космос, країна була скута не лише гендерними, але й расовими забобонами. За таких умова темношкірі жінки могли долучитися до грандіозного проєкту лише на найнижчому рівні – обліковувати дані і надавати готові цифри тим, хто керував усіма процесами.

За таких умов героїні Октавії Спенсер («Форма води», «Снігобур»), Жанель Моне («Місячне сяйво», «Гаррієт») і Тараджі Генсон («Загадкова історія Бенджаміна Баттона», «Імперія») пробивають собі шлях на гору відразу у двох напрямках: самостійно вивчають програмування у часи появи першого комп’ютера у НАСА і відстоюють права колег у білому чоловічому колективі. В обох випадках наполегливі жінки добиваються свого.

Маленькі жінки (2019)

little_women21

Екранізація роману Луїзи Мей Олкотт від режисерки Ґрети Ґервіґ («Леді Бьорд»). У фільмі, що описує період Громадянської війни у США (1860-і роки) знялися Сірша Ронан («Леді Бьорд», «Бруклін»), Емма Вотсон (усі частини «Гаррі Поттера», «Красуня і чудовисько»), Тімоті Шалламе («Назви мене своїм ім’ям», «Дюна»), Флоренс П’ю («Леді Макбет») та інші.

Історія чотирьох сестер з різними цілями у житті, різними пріоритетами та амбіціями. Вони лише вчаться бути жінками і одночасно вчать усіх навколо і глядачів не відступати перед складними обставинами і боротися за те, у що кожен з нас вірить.

8 жінок (2002)

8_women21

Легендарна французька стрічка 20-річної давнини, про яку в Україні несправедливо знає не так вже й багато людей. Номінально це детектив-мюзикл у класичному жанрі (замкнений простір, таємнича смерть, усі – підозрювані), але за змістом – справжня драма. Драма майже десяти жіночих доль, драма сильних характерів, здобутків і розчарувань.

Фільм розкриє жіночий світ у всьому його різнобарв’ї – дрібні вади та шалені переваги, випадкові помилки і чітко прораховані підступні сценарії, відчайдушні суперечки і, звісно, справжнє кохання. Один лише акторський ансамбль змушує внести цей фільм у список обов’язкових для перегляду: Катрін Деньов, Емануель Беар, Фанні Ардан, Ізабель Юппер, Вірджині Ледуаєн, Людівін Саньє… Просто очі розбігаються.

Прислуга (2011)

help_21

Молода амбіційна журналістка Скітер Фелан налаштована прославитися за допомогою революційної для часу (1960-і) та місця (південь США) книги. Книги, у якій розповідь ведеться від темношкірих жінок, що працюють на заможні білі родини. Писати про расизм, з яким прислуга стикається щодня, і який сприймається як абсолютно нормальний перебіг подій у суспільстві – надскладне завдання, але авторка не здається.

Одне з найскладніших завдань – переконати жінок, що їхні історії здатні змінити цей світ. А ще – наважитися віднести твір видавцям і витримати на собі весь осуд сусідів, поставивши під загрозу спокійне існування своєї родини. Тут буде безліч епізодів, які неймовірно надихають і викликають сльози як від розпачі, так і від гордощів.

Міа та білий лев (2018)

mia-whitelion-movie-review-mct

Французько-німецька стрічка про фермера, який покинув комфортне міське життя заради того, щоб продовжити справу батька – розводити на південноафриканській фермі диких тварин. Ось тільки є лише один нюанс – найчастіше його клієнтами стають організатори сафарі, тож тварини фактично приречені на загибель. Так тут заведено.

Але проти існуючих традицій наважується виступити дівчинка-підліток – донька головного героя, яка наважується кинути виклик усьому фінансово потужному бізнесу, але й піти наперекір власному батьку, аби втілити власний план порятунку білого лева. Дівоча наполегливість і віра у власні сили, як виявляється, здатні змінити якщо не світ, то окремі долі точно.

Щоденник Бріджит Джонс (2001)

bridget-jones-1680x1120

Несподіваний вибір як для цієї підбірки. Тут відсутня боротьба за свої права, фемінізм та історії жіночого успіху з девізом «зробила себе сама». Але не включити класику світового жіночого кіно до цього списку було би неправильно.

Героїня Рене Зеллвегер («Чикаго», «Холодна гора») увібрала у себе усі стандартні «вади», якщо міряти це очима суспільства: трохи зайвих кілограмів, відсутність надійного кавалера, шкідливі звички… Змінити життя вона вирішує, завівши щоденник, до якого починає заносити усі свої романтичні переживання. Разом зі щоденником свідками жіночих мрій, почуттів та емоцій стають і глядачі.