ТОП-5 фільмів Мері-Луїз Паркер. Плюс серіали

Photo of author
Written By Сергій К

mary-louise_parker_2_

Акторка Мері-Луїз Паркер – далеко не найвідоміша зірка Голівуду. Вона часто «зраджує» кінематографу, повертаючись туди, де стартувала її успішна кар’єра – на театральну сцену (дві найпрестижніші премії «Тоні»). А найбільш вдалі ролі Паркер – у телесеріалах.

Тим не менш, без цієї 56-річної американки зі шведським корінням важко уявити сучасне кіно. Адже тоді, як мінімум пару десятків фільмів не були би такими вдалими і не викликали би стільки позитивних емоцій у глядачів. Власне, це найпотужніша зброя Мері-Луїз Паркер – її образи викликають щиру реакцію глядачів незалежно від амплуа акторки в тій чи іншій стрічці.

Поспішіть подивитися найкращі роботи Паркер не екрані, адже останнім часом вона все частіше «погрожує» завершити кар’єру акторки та зосередитися на родині і улюбленому хобі – написанням книг. А щоб було легше зорієнтуватися – ось вам ТОП-5 найкращих фільмів у яких знімалася Мері-Луїз Паркер. Плюс серіали.

Близький друг (1989)

longtime_companion

Одна з перших ролей Мері-Луїз Паркер і одна з найбільш пронизливих історій в її кінокар’єрі. СНІД вперше описали у 1981 році. ВІЛ, що викликає цю хворобу відкрили у 1983-му (назву він отримав у 1986 році). Протягом 1987–1988 масштаби проблеми оцінили ВООЗ та ООН. Для суспільства 80-х це було щось незвідане і мало зрозуміле, а тому досить страшне. Але не для автора сценарію Крейга Лукаса та режисера Нормана Рене.

Перший написав п’єсу, другий зняв фільм. В результаті у 1989 році на екрани вийшла фактично перша стрічка про драму людини, що захворіла на СНІД. Подругу молодого гомосексуаліста, який стає жертвою «чуми ХХ століття» і з усіх сил бореться за життя та кохання, зіграла саме Мері-Луїз Паркер.

Драма, що стала справжньої революцією на екрані, отримала визнання критиків та глядачів. Фільм номінувався на «Оскар» і «Золотий глобус» (чоловіча роль другого плану) та отримав приз глядацьких симпатій на кінофестивалі «Санденс».

Смажені зелені помідори (1991)

fried_green_tomatoes

Екранізація класичного роману Фанні Флег про життя двох-жінок подруг – американок, що живуть у 1920-х роках на півдні США, у штаті Алабама. Вони тримають придорожнє кафе з не надто оригінальною назвою «Зупинка». Перед ними проходить життя усього містечка: сімейні трагедії, романтичні історії, фінансові негаразди… І кожна історія має магічну силу змінювати уявлення про дружбу та стосунки.

Дует Мері-Луїз Паркер та Джессіки Тенді («Водій міс Дейзі», «Леді-Казка») видав прекрасний результат: номінації на Оскар (найкраща жіноча роль другого плану та найкращий сценарій) та Золотий глобус. А найбільше задоволені були власники кінокомпанії – «Смажені зелені помідори» зібрали у кінотеатрах у 20 разів більше, ніж було вкладено у зйомки. Це був рекорд на той час.

Хлопці побоку (1995)

boys_on_the_side

За 6 років після «Близького друга» Мері-Луїз Паркер знову повертається до суспільно важливої теми вірусу імунодефіциту людини. Тепер вона – героїня на ім’я, що дізналася про діагноз СНІД. Жінка розгублена і прагне щось змінити у житті – тож наважується на довгу подорож через усю Америку – з Атлантичного узбережжя (Ньй-Йорк) до Тихоокеанського (Лос-Анджелес).

Під час поїздки вона знайомиться з Джейн та Голлі (їх ролі дісталися зіркам Голівуду – Вупі Голдберг та Дрю Беррімор) – і вся їхня дорога фактично стає усім їхнім життям, у якому є місце насильству, коханню, страху та, зрештою, смерті.

Найкращий злодій світу (2004)

best_thief_in_the_world

Багатодітна мати Сью занадто зайнята двома меншими дітьми аби ще й пильнувати 11-річного сина Іззі. Той вже майже дорослий і розуміє – грошей у родини обмаль, тож вирішує перестати тягарем для сімейного бюджету і харчується у сусідів по будинку. От тільки є маленький нюанс – до чужих квартир він проникає без дозволу, коли господарів немає вдома.

Драма жінки, яка змушена доглядати за паралізованим чоловіком і витягувати сина з халепи, не принесла акторці нагород і не надто високо оцінена користувачами сервісу IMDB, але вона широко відкриває те саме вміння акторки провокувати глядачів на максимально щирі відверті емоції.

РЕД (2010)

red

Заочний телефонний роман агента ЦРУ на пенсії (Брюс Вілліс) та працівниці соціально-пенсійного фонду (Мері-Луїз Паркер) навряд чи переріс у щось суттєвіше, якби до колишнього агента раптом не вдерлася команда спецназу із завданням прибрати «дідугана». Врятувавшись сам, герой Вілліса розуміє, що тепер небезпека загрожує не лише йому, але і його телефонній улюблениці. І нічого кращого не придумує, ніж… викрасти її та перевезти у безпечне, на його думку місце.

Комедійний екшен вийшов напрочуд вдалим – тож через 3 роки дует Вілліс – Паркер зіграв у сиквелі – РЕД-2. Тепер вони офіційно пара – тож у «поганих хлопців» обов’язково виникне бажання дістатися до колишнього агента ЦРУ через, як вони вважають, «слабке місце». Буде не менш захоплива і драйвові, ніж у першій частині.

Серіали

weeds

Шостим пунктом – ролі Мері-Луїз Паркер у телевізійних шоу. У її доробку таких робіт близько двох десятків – в тому числі у топових серіалах «Мільярди», «Чорний список» чи «Містер Мерседес» за романом Стівена Кінга. Проте, найбільшу славу акторці принесли три телевізійні ролі.

Перша – в серіалі «Західне крило», який розповідає про життя мешканців Білого дому. Тут Паркер грає активістку, що бореться за права жінок. Роль принесла їй номінацію на Еммі та нагороду від колег – Гільдії кіноакторів.

Друга – робота у 6-серійній драмі «Ангели в Америці» – поруч з легендарними Аль Пачіно та Меріл Стріп. Тут Мері-Луїз Паркер постає в шкірі психічно нестабільної домогосподарки, що страждає від галюцинацій та зловживає антидепресантами. Вийшло настільки переконливо, що Золотий глобус та Еммі за найкращу жіночу роль другого плану дісталися саме їй.

Третя – вершина кар’єри, якщо апелювати до нагород. За «Дурман» Мері-Луїз Паркер отримала Золотий глобус (2006), як найкраща акторка, а потім ще три роки поспіль (2007 – 2009) номінувалася на цю саму премію. Тут вона знову домогосподарка з проблемами: втрачає чоловіка, опиняється з купою несплачених боргів і вирішує… торгувати марихуаною. Навіть таке сумнівне з точки зору суспільної моралі амплуа принесло акторці шалену популярність, а її героїню хочеться не засуджувати, а підтримувати.