Міс Конгеніальність Сандра Баллок та її найкращі фільми

Photo of author
Written By Сергій К

featured-image-10

Можна сміливо стверджувати, що Сандра Баллок – одна з найбільших улюбленець глядачів. Вона вже більше трьох десятиліть тримає себе у надзвичайній фізичній та акторській формі, регулярно запрошується найкращими режисерами до найбільш потужних проєктів.

А головне – акторка не просто красуня чи талановита зірка Голівуду, а майстриня, яка кожного разу дивує своєю універсальністю. Вона може змусити сміятися у «Восьми подругах Оушена», закохатися у неї у «Любовному напої №9», викликати максимальне співпереживання у «Гравітації» чи навіть зробити все разом у «Міс Конгеніальність». А ще – в її доробку чимало захопливих трилерів та екшенів. Здається, не існує такого жанру, де Сандра Баллок не буде успішною.

26 липня акторка святкує день народження. Доречний час, аби переглянути найкращі фільми за її участю. Пропонуємо вам ТОП-10 найбільш видатних робіт Сандри Баллок.

Пташиний короб (2018)

bird_box

Якщо ви не бачили цей фільм – ми вам заздримо. Значить у вас є чудова нагода пережити з головною героїнею та її дітьми усі жахи вигаданого майбутнього, де лише пов’язка на очах убезпечує людини від спроби вчинити самогубство.

Несподівана ідея і максимально переконлива гра персонажів фільму (Сандра Баллок має убезпечити не лише себе, але й двох своїх маленьких дітей) дійсно приголомшують. Чимало критиків сходяться у думці, що без головної героїні стрічка стала би «клоном» на чимось схожі «Явище» Ш’ямалана або «Тихе місце» Кразіньскі. Але завдяки Сандрі Баллок – маємо напружений трилер, який не хочеться порівнювати з іншими.

Пропозиція (2009)

proposal

Досить типовий сюжет про жінку, який загрожує депортація з США і вона не придумує нічого кращого, ніж одружитися заради громадянства, знову перетворила на шедевр саме Сандра Баллок. Вийшла романтична комедія, за яку акторка навіть отримала номінацію на премію «Золотий глобус», а кінотеатри –більше 300 мільйонів касових зборів (при вкладеннях на рівні 40 мільйонів).

І так, навіть 45-річна оголена Сандра Баллок у ролі егоїстичної видавчині Марагарет Тейт, яка тепер змушена шукати допомоги у інших – важливий, але не головний аргумент для того, щоб переглянути «Пропозицію».

Поки ти спав (1995)

while-you-were-sleeping

Ще одна романтична (тепер різдвяна) історія. Головна роль мала дістатися Демі Мур чи Джулії Робертс, але обставини склалися так, що сором’язливою працівницею метрополітену, яка не наважується заговорити з незнайомцем, якого бачить у підземці щодня, стала Сандра Баллок. І сьогодні вже не уявити когось іншого в цій ролі.

Акторка настільки вдало зіграла роль дівчини Люсі Модерац, яка користається ситуацією і переконує (точніше не спростовує здогадки) родичів, що вона – наречена чоловіка, що впав у кому. Ба більше – переконує в цьому навіть себе… За роль Баллок отримала свою першу номінацію на премію «Золотий глобус».

Руйнівник (1993)

demolition_man_sb

Наступного дня після виходу на екрани фантастичної комедії-екшену за участі Сільвестра Сталлоне та Веслі Снайпса 29-річна акторка стала знаменитістю. Хоча це була далеко не перша її роль у кіно, але закохала глядачів у себе Сандра Баллок лише у 1993-му.

Леніна Гакслі (так, у героїні таке незвичне для Америки ім’я) – наївна поліцейська з майбутнього, де злочинів більше не існує, де замість туалетного паперу – мушлі, де навіть лаятися – незаконно. Тож коли вона вимушено стає напарницею копа, замороженого десятки років тому і має упіймати такого самого замороженого лиходія (о боже! покажіть мені справжнього живого злочинця!) – виникає безліч кумедних історій, а сам Баллок постає дивовижно милою та зворушливою.

Час убивати (1996)

time_to_kill

У 1990-х роках кіно накрила хвиля екранізацій кримінальних романів Джона Грішема (щось схоже на сучасний бум кіно адаптація творів Стівена Кінга). Критики ледь не одноголосно називають фільм Джоеля Шумахера («З мене досить», «Число 23») з зірковим акторським ансамблем: Метью Макконехі («Далласький клуб покупців», «Джентльмени»), Семюел Л. Джексон («Невразливий», «Кримінальне чтиво») та Сандра Баллок.

Помічниця адвоката Елен Роарк представляє інтереси чоловіка, який помстився гангстерам, що зґвалтували та вбили його доньку. І це не стільки юридичний детектив, скільки драма. Драма зі сценами невимовної напруги як у залі суду, так і поза ним. Драма – із суперечливою мораллю і безстрашністю. Безстрашністю кинути виклик не лише юридичній системі, але й расистським настроям.

Невидима сторона (2009)

blind_side

Свого першого Оскара (та що там – бодай першої номінації) Сандра Баллок чекала несправедливо довго. Лише 11 років назад 45-річна акторка потрапила до списку претенденток на перемогу за найкращу жіночу роль. І відразу отримала статуетку. Це – визнання її майстерності за роль Лі Енн Туі у спортивній драмі «Невидима сторона».

Тендітна жінка бере опіку над юним афроамериканцем, який втратив дім і перспективи на майбутнє. Нова родина дає хлопцю потужну підтримку і допомагає йому пройти важкий шлях до слави – отримати місце у професійній команді з американського футболу.

Надзвичайно пронизлива і сентиментальна стрічка. Навряд чи протягом перегляду фільму у вашій кімнаті залишиться бодай хтось з сухими очима.

Міс Конгеніальність (2000)

miss-congeniality-002

Чергове підтвердження універсальності Сандри Баллок. Вона здатна втілити образ як чарівної леді, так і упевненого в собі служителя закону і навіть наївної сором’язливої сірої мишки. Дивним чином у цьому фільмі її героїня Грейсі Харт поєднує усі три ці сторони.

«Міс Конгеніальність» – комедія про агентку ФБР, яка не переймається такими речами, як взуття на підборах, макіяж чи вишукані сукні. Але це лише до того часу, поки не отримує завдання працювати під прикриттям на конкурсі «Міс США», де готується теракт. Ось тут і доводиться на ходу опановувати мистецтво бути справжньої леді: не впасти на подіумі, сховати «гигикаючий» сміх і разом з тим попередити злочин.

Як наслідок – друга в кар’єрі номінація на «Золотий глобус» для Сандри Баллок.

Зіткнення (2004)

crash_t

Оскароносний фільм (несподівано обійшов «Горбату гору») – мікс з кількох життєвих історій, об’єднаних у єдиний твір кримінальним світом Лос-Анджелесу: пограбувань, перестрілок, переслідувань, сутичок на расовому підґрунті. І кожен з цих випадків змушує героїв по-новому поглянути на власне життя і переконання.

Усі сюжетні лінії переплітаються і створюють повноцінну картину того, наскільки жорстоким і непередбачуваним може бути світ. Сандра Баллок, погодилася на зйомки, навіть не знаючи кого їй доведеться грати у цій потужній драмі.

Гравітація (2013)

gravity_1

За 4 роки після Оскару Сандра Баллок вдруге претендувала на статуетку, проте цього разу поступилася нагородою Кейт Бланшет (фільм «Жасмин»). І знову тут можна використовувати слово «несправедливість». «Гравітація» – одна з вершин кар’єри акторки. А астронавтка Раян Стоун – один з найбільш знакових персонажів науково-фантастичних фільмів.

Неймовірна за силою драма про незламність людського духу, про внутрішні переживання і можливість знайти вихід з будь-якої ситуації. Космічна епопея про силу волі, життя та любов. Один з найкращих фільмів у своєму жанрі за всю історію кінематографу. І одна з найкращих стрічок, у якій задіяні лише два актори.

Швидкість (1994)

speed_sandra_bullock

Наприкінці 80- та на початку 90-х ми побачили оригінальний «Міцний горішок», «міцний горішок» на кораблі («В облозі» зі Стівеном Сігалом), на літаку («Пасажир 57» з Веслі Снайпсом і навіть у школі-інтернаті («Іграшкові солдатики» з Шоном Астіном). Але навіть ці успішні фільми не змогли зрівнятися з «міцним горішком» у автобусі – блокбастером «Швидкість».

Сандра Баллок – випадкова пасажирка автобусу Енні Портер. Автобусу, який своєю ціллю обрав терорист, що вигадав підступний план: поки машина їде зі швидкістю 80 кілометрів на годину – бомба не вибухне. Роль водія на швидкісному шосе, від уміння якого залежить життя усіх у салоні, доводиться виконувати саме героїні Баллок. Адреналін зашкалює.

Передчуття (2007)

premonition1

Моторошний трилер про домогосподарку, якій поліцейський повідомляє страшну новину: її чоловік загинув у автомобільній катастрофі. Жінка у відчаї, вона засинає разом з весільним фото. А коли наступного ранку прокидається – бачить на кухні чоловіка, який п’є каву.

І це не єдиний натяк на те, що у звичному лінійному відчутті часу Лінди стався якийсь глюк. Дні хаотично перемішалися, події випереджають одна одну, не дотримуючись хронології, а жінка з усіх сил намагається збагнути, як виправити усе і запобігти трагедії.

Озброєні та небезпечні (2013)

heat__

Агентка ФБР Сара Ешберн постійно пролітає з підвищенням по службі, оскільки не може знайти спільну мову з колегами. Натомість їй регулярно підкидають найбільш складні завдання, аби спекатися. Чергова спроба – співпраця з офіцером поліції, яка у своїй нелюбові до людей може дати сто очок фори Сарі Ешберн. Як не дивно, але жінки знаходять спільну мову і дають прекрасний результат у справі знешкодження російського злочинця.

Девіз фільму – «Міцні булки, хоробрі серця». Стрічка отримала не надто високі оцінки критиків, проте стала однією з найулюбленіших серед публіки. Доказ тому – по дві перемоги від Teen Choice Awards (голосування молодої аудиторії віком до 19 років) та People’s Choice Awards («Вибір народу»). В тому числі – двічі за найкращу жіночу роль для Сандри Баллок і один раз – за найкращу комедію.