Кіно переноситься. Карантин

Photo of author
Written By Сергій К

1000x-1

Карантинні обмеження по всьому світу поступово пом’якшуються, проте ще ніхто не наважується запускати кіноіндустрію. Кінотеатри як і раніше вважаються одним з найбільш небезпечних джерел розповсюдження інфекції, а власники не дуже поспішають відновлювати роботу з огляду на жорсткі правила.

Як наслідок – Голівуд стоїть, прем’єри не з’являються, глядачі витрачають кошти на онлайн-перегляд серіалів та хіти минулих років, а вся галузь у цілому несе колосальні збитки. І навіть найбільш приємний етап – визначення найкращих та вручення нагород – вимушений посуватися через невизначеність. Ми зібрали основні моменти карантинного кіножиття, аби зорієнтувати глядачів: коли можна буде йти в кінотеатри та насолоджуватися новинками.

Кінотеатри в Україні

cinema_social-distancing

Ще три тижні тому, станом на початок червня 2020 року чиновники говорили про те, що кінотеатри можна запускати хоч завтра, але з дотриманням правил. Найбільш неприємною для кіномереж була вимога часткового заповнення залів, аби розсаджувати глядачів так, щоб між ними було як мінімум одне вільне крісло. Це невигідно – тож кінотеатри не спішили відновлювати роботу.

З того часу епідемічна ситуація лише погіршилася, але тепер наприкінці червня київська влада офіційно дозволила кінотеатрам працювати. Паралельно у мережі Multiplex заявили, що київські кінотеатри відновлять роботу з 2 липня 2020 року. Про умови роботи поки що не повідомляється.

Що не встигли подивитися

pereneseno

Вже з середини березня 2020 року велике кіно зникло. Заплановані світові прем’єри були перенесені в кращому випадку на осінь, а часто – на невизначений термін. Зокрема, на початку квітня мав відбутися перший показ чергової серії «бондіани», у якій востаннє зіграв Деніел Крейг – «Не час помирати». Зі звабливою Аною де Армас і недавнім оскарівським лауреатом Рамі Малеком фільм мав стати одним з найбільш популярних у цьому році. Але тепер доведеться чекати в кращому випадку листопада.

Також під карантин потрапили чергова частина франшизи «Форсаж», сіквел родинної комедії «Кролик Петрик», кіноваріант легендарного діснеївського мультика «Мулан», стрічка «Чорна вдова» від Marvel та ще один супергеройський потенційний шедевр «Чудо-жінка 1984»… Цей список поповнювався кожного тижня.

Що кінотеатри покажуть у липні

tenet

Власне, зачекалися усі, тож прокатники вже на низькому старті і вже готові пропонувати кінотеатрам прем’єри липня, серед яких чимало бажаних навіть у звичайних умовах, не кажучи вже про перегляд після майже 4-місячної перерви.

Один з перших у черзі – «Тенет» легендарного Крістофера Нолана (режисер шедеврів «Престиж», «Початок», «Інтерстеллар», «Дюнкерк»). Фільм про шпигунів і мандрівників у часі встигли зняти до весни і змонтували протягом карантину – тож його, швидше за все, й переносити не доведеться. Чекайте з 16 липня.

Для дітей – мультик «Тролі-2». А наприкінці липня, ймовірно, «Мулан».

Друга черга (не за датами, а за очікуванням) – трилер «Тихе місце-2», комедійний бойовик «Мій шпигун», чергова роль Деніела Редкліфа (трилер «Втеча з Преторії»), екранізація роману Джейн Остін «Емма».

Крім того, в прокаті з’являться українська військово-історична драма про окупацію російськими військами Криму «Черкаси» (перед карантином фільм не встиг побути на кіноекранах й двох тижнів) і ряд давніших робіт, які мали успіх у глядачів. Зокрема, «Захар Беркут», «Ціна правда», «Скажене весілля-2» та інші.

Святкуватимемо пізніше

oscar_2021

Змінилися й строки проведення найбільш престижних нагород. Раніше схема працювала як годинник: зйомка, реліз, прем’єра до певної дати, заявка на участь до певного строку, обрання номінантів, церемонія. І навіть запізнення на один день могло викреслити фільм з числа претендентів на премії. Але з огляду на форс-мажор, цього сезону правила дещо пом’якшили.

Зокрема, церемонію вручення найбільш престижної премії «Оскар» за 2020 рік посунули з традиційного лютого аж на кінець квітня, аби у кінокомпаній та продюсерів було більше часу. Логічно, що й прийом заявок подовжили. Тепер не треба спішити до кінця року – можна встигнути аж до 28 лютого. Список фіналістів стане відомий у березні.

Це надзвичайно рідкісне явище, адже раніше за майже 100-річну історію «Оскара», заплановані дати змінювалися усього чотири рази. І щоразу причиною були глобальні події світового масштабу: колосальні повені у США (1938), вбивство Мартіна Лютера Кінга (1968), замах на Рональда Рейгана (1981) та Олімпійські ігри (2018).

Друга за значимістю премія – «Золотий глобус» – також переїхала і тепер пройде не в січні 2021 року, а 28 лютого.